Primorje pobijedilo Szolnoki - sad u Barcelonu!

02.05.2015.

19:51

Autor: Vladimir Jurić

Pobjedom nad Szolnokijem rezultatom 9:7, izborenoj u samoj završnici utakmice, Primorje je osvojilo prvo mjesto u skupini B Lige europskih prvaka i izravno se plasiralo u polufinale završnog turnira u Barceloni.

PRIMORJE - SZOLNOKI 9:7 (1:3, 2:0, 5:5, 4:2) Rijeka – Bazeni Kantrida. Utakmica 10. kola skupine B Lige prvaka. Gledatelja: 900. Suci: Adrian Alexandrescu (Rumunjska), Georgios Stavridis (Grčka). Delegat: Stefan Botlik (Slovačka). Primorje Erste banka: Vićan (10 obrana), Burić 1, Radu 3, Krapić, Buljubašić, Peroš, Muslim 2 (1), Petrović, Mudražija, Elez 1, Šetka, Garcia 2, Lazović. Trener: Ivan Asić. Szolnoki: Nagy, Gocić 1, Madaras, Vamos, Jansik, Mezei, Aleksić 1, Toth 1, Da. Varga 1, De. Varga 1, Kis 1, Mitrović 1, Decker (10 obrana). Trener: Sandor Cseh. Igrač više: Primorje EB 8/4 , Szolnoki 9/3 . Peterci: Primorje EB 1/1, Szolnoki -. Tri isključenja: Jansik (14'), Buljubašić (25'), Gocić (28'), Petrović (32').

Utakmicu bolje otvaraju gosti, koji nakon sedam minuta imaju plus tri. Nakon što su oba sastava promašili nekoliko napada, Kiš pogađa u petoj minuti. U narednih minutu i pol za goste još pogađaju Daniel Varga i Toth. Jedini pogodak za Primorje u prvom dijelu postiže Burić na samom isteku četvrtine, kada koristi igrača više.

Nastavak je u znaku Riječana, koji s dva gola izjednačavaju na 3:3. Uspješni su bili Elez i Radu. Treća četvrtina završila je neriješeno 2:2. Daniel Varga pogađa za 3:4, da bi Muslim iz peterca izjednačio na 4:4. Goste dovodi u vodstvo Aleksić, a na 5:5 izjednačio je Petar Muslim.

U posljednjih osam minuta gledatelji su vidjeli čak osam golova. Nakon dvije prednosti gostiju od plus jedan, za koje su zabili Mitrović i Gocić, Primorje na kraju utakmice preokreće rezultat. Garcia u 28' izjednačava na 7:7. Minutu kasnije isti igrač koristi igrača više za prvo vodstvo domaćina 8:7, da bi konačni rezultat postavio najbolji strijelac utakmice Cosmin Radu.

Svoju večer imali su i vratari Frano Vićan i Attila Decker, koji su zabilježili po deset obrana. Primorje se sada okreće finalu doigravanja za prvaka Hrvatske te prvom susretu s dubrovačkim Jugom u srijedu 6. svibnja u 19 sati na Kantridi.