Primorje poraženo na Kantridi

04.05.2013.

19:48

Autor: Korado Vujnović

Vaterpolisti dubrovačkog Juga svladali su Primorje na bazenu na Kantridi, u prvoj utakmici finalne serije domaćeg prvenstva s 9:8

Stekli su Dubrovčani veliku prednost u finalnom doigravanju prvenstva Hrvatske. Slavili su na Kantridi, po četvrtinama je bilo 2:1, 1:3, 3:3 i 2:2 te time anulirali prednost Riječana u finalnom doigravanju koje se igra na tri pobjede.

Poveli su domaćini 2:0, imali nekoliko prigoda i za povećanje vodstva, ali uspjeli su gosti smanjiti do kraja prve četvrtine. Druga četvrtina pripala je Jugu, koji preokretom dolazi do prednosti od jednog pogotka. U posljednje dvije, igrom i rezultatom, izjednačene četvrtine nisu primorjaši uspjeli nadoknaditi pogodak zaostatka i odvesti utakmicu barem u produžetke. Najefikasniji kod riječke momčadi bio je Sandro Sukno s četiri postignuta pogotka, dok se kod gostiju istaknuo vratar Marko Bijač s osam obrana.

Slijedeći susret na rasporedu je u srijedu, 8. svibnja u Gružu.