21:40 / 28.11.2015.

Autor: Vladimir Jurić

Primorje poraženo u Pireju, Grci u goste dolaze s tri gola prednosti

Vaterpolisti Primorja Erste banke doživjeli su u Pireju od Olympiacosa prvi poraz u Skupini A LEN Lige prvaka, rezultatom 7:4. Domaćin je do prednosti došao u prvoj četvrtini, koju je dobio 4:0, a onda je u nastavku održavao prednost.

Olympiacos – Primorje Erste banka 7:4 (4:0, 1:2, 2:2, 0:0) Pirej – Papastrateio hall. Utakmica 3. kola Skupine A Lige europskih prvaka. Gledatelja: 600. Suci: Sergey Naumov (Rusija), Xavier Buch (Španjolska). Delegat Dejan Perišić (Srbija). Olympiacos: Pavić (12 obrana), Mylonakis, Delakas, Vlachopoulos 2, Fountoulis 1, Smith, Pontikeas, Ntoskas 1, Mourikis, Kolomvos, Mallarach 2, Genidounias 1, Galanopoulos. Trener: Theodorus Vlachos. Primorje EB: Vićan (13 obrana), Burić, Radu 1, Krapić, Buljubašić 1, Vukičević, Muslim, Petrović, Dedović, Echenique 1, Šetka 1, Bošković, Jelovina. Trener: Ivan Asić.

Domaćini dolaze u vodstvo u drugoj minuti, nakon što igrača više koristi Fountoulis. U nastavku prve četvrtine Olympiacos odlazi na veliku prednost 4:0, nakon što su zabili po dva puta Vlahopoulos i Ntoskas.

Nakon šoka tijekom prvih osam minuta kada im ništa nije polazilo za rukom, Riječani smanjuju razliku udarcem izvana Gonzala Echeniqua na otvaranju druge četvrtine.

Nastavak utakmice donio je izjednačenu igru, a domaćin je održavao prednost stečenu u prvih osam minuta. Nadu u bolji rezultat u Pireju donio je Buljubašić u 17 minuti kada je postigao gol za smanjenje rezultata na 5:3. Ipak, preokret se nije dogodio, jer je Olymipacos golovima Genidouniasa i Mallaracha uspio održati tri razlike.

U posljednjih osam minuta mreže se nisu tresle, pa Grci u Rijeku dolaze s tri gola prednosti. Kod Primorja najbolji je bio vratar Vićan zabilježivši trinaest uspješnih obrana. Unatoč porazu Primorje je zadržalo vrh ljestvice u Skupini A LEN Lige prvaka. Poslušajte što su kako su utakmicu komentirali Buljubašić i Šetka: