Primorje potopilo Spandau 04 14-4

12.03.2016.

20:38

Autor: Vladimir Jurić

Vaterpolisti Primorja Erste banke pobijedili su večeras njemačkog prvaka Spandau 04 14:4 u 7. kolo skupine A Lige prvaka i ostali u igri za plasman na završni turnir u Budimpešti. Najbolji strijelac Riječana bio je Muslim.

Domaćin odmah na početku daje do znanja gostima da bodovi ostaju na Kantridi. Muslim već u drugoj minuti dovodi Primorje u vodstvo. Minutu kasnije Burić povećava na 2:0. U petoj minuti gledatelji su vidjeli i prvi gol Spandau 04 koji je postigao Mateo Ćuk. Do kraja četvrtine Primorje preko Radua, Vukičevića i Dedovića odlazi na 5:1 na kraju prvog perioda igre.

Na otvaranju druge četvrtine kapetan gostiju Stamm smanjuje na 5:2. Slijedi gol Boškovića, ali mu uzvraća Restović za 6:3. Dedović svojim drugim golom odvodi Primorje na 7:3.

Pretposljednja četvrtina pripala je Primorju koji golovima Muslima odlazi na plus šest 9:3.

U posljednjih osam minuta Domaćin povećava prednost na konačnih plus deset (14:4) nakon što su poentirali Buljubašić, Bošković, Krapić i Šetka

Primorje se sada okreće završnom turniru Triglav regionalne lige, koji se idući vikend igra u Dubrovniku.

Primorje Erste banka - Spandau 04 14:4 (5:1,2:2,2:0,5:1)

Rijeka – Bazen Kantrida. Utakmica 7. kola skupine A Lige prvaka. Gledatelja: 550. Suci: Matan Schwartz (Izrael), Arkadiy Voevodin (Rusija). Delegat: Paolo Ramos (Portugal).

Primorje Erste banka: Vićan (10 obrana), Burić 1, Radu 1, Krapić 1, Buljubašić 1, Vukičević 2, Muslim 3, Petrović, Dedović 2, Echenique, Šetka 1, Bošković 2, Jelovina (2 obrana). Trener: Ivan Asić.

Spandau 04: Baksa (8 obrana), Saudadier, Schlanstedt, Ćuk 1, Preus, Jungling, Marzuoki, Miers, Stamm 2, Oeler, Restović 1, Donner, Hohne. Trener: Petar Kovačević.