Primorje potopilo Vojvodinu 13:6

22.11.2015.

21:03

Autor: Vladimir Jurić

Primorje Erste banka došlo je do osme prvenstvene pobjede, savladavši u Novom Sadu Vojvodinu 13:6, te će sa 24 osvojena boda prezimiti na drugom mjestu prvenstvene ljestvice Triglav regionalne vaterpolske lige.

Vojvodina - Primorje Erste banka 6:13 (2:0,0:5, 0:5,4:3)

Novi Sad – Bazen Slana bara. Utakmica 10. kola Triglav Regionalne lige. Gledatelja: 300. Suci: Lazar Anđelić (Srbija), Željko Ragač (Srbija). Delegat: Goran Arnautović (Srbija).

Vojvodina:  Vitorović (9 obrana), Marić, Šiman 1, Porobić 1, Tenenbojm, Tubić, Gvozdanović 1, Ćatović 1, Trkulja 1, Šulc, Rogač 1 (1), Marčeta, Filipović, Petković. Trener: Darko Bilić.

Primorje Erste banka: Jelovina ( 10 obrana), Burić, Vrlić, Peroš 1, Mudražija, Vukičević 2 (1), Muslim 2, Petrović 2, Dedović 1, Echenique 1, Šetka 1, Bošković 1, Čubranić, Buljubašić 2. Trener: Igor Pezelj.

Utakmicu bolje otvaraju domaćini, koji nakon prvih osam minuta imaju iznenađujućih 2:0. Nakon što Primorje ne koristi dva igrača više, za Vojvodinu pogađaju Šiman i Ćatović.

Primorje koje je na Slanoj bari nastupilo bez centarskog para Radu – Krapić, kao i vratara Vićana, koji je dobio odmor uoči četiri velike utakmice u Ligi prvaka i Finalu Hrvatskog kupa, rezultata preokreće u naredne dvije četvrtine, koje dobivaju sa po 5:0. U drugoj golove za Primorje postižu: Dedović, Echenique, Buljubašić, Bošković i Petrović, dok im se u trećoj pridružuju i Vukičević, Šetka, te Muslim.

Posljednju četvrtinu dobiva Vojvodina rezultatom 4:3, koja je tako smanjila zaostatak od minus osam golova na kraju treće četvrtine.

Mini turneju po Srbiji, Riječani su zaključili sa dvije pobjede, a ekipu je vodio pomoćni trener Igor Pezelj, jer se trener Ivan Asić još nije oporavio od problema sa sinusima. Kako saznajemo, strateg ekipe sa Kantride, ekipi će se priključiti u utorak. Primorje se sada okreče Ligi prvaka i nastupu iduće subote u Pireju, protiv prvaka Grčke Olympiacosa.