Primorje preko Juga na Kantridi do naslova prvaka Hrvatske!

23.05.2015.

20:26

Autor: Vladimir Jurić

Vaterpolisti Primorja EB pobjedom nad Jugom CO 11:8 obranili su naslov prvaka Hrvatske. Pobjeda je izborena u predivnoj atmosferi pred više od 1300 gledatelja.

Primorje EB- Jug CO 11:8 (3:0,2:2,5:3,1:3)

Rijeka - Bazen na Kantridi. Peta utakmica finala doigravanja Prvenstva Hrvatske. Gledatelja: 1.300. Suci: Massimiliano Caputi (Rim), George Stavridis (Atena). Delegat: Robert Jambrović (Zagreb). Supervizor: Mlađan Prvan (Split).

Primorje Erste banka: Vićan (10 obrana), Burić, Radu, Krapić 1, Peroš, Sukno 3 (1), Muslim 3, Petrović, Vrlić, Elez, Šetka 1, Garcia 3, Lazović, Buljubašić. Trener: Ivan Asić.

Jug Croatia osiguranje: Bijač (10 obrana), Macan, Bošković 3 (1), Janović 3, Younger, Fatović, Marković, Bušlje, Visković, Bautović, Bicari 1, Obradović, Popadić Batina, Ivanković 1. Trener: Vjekoslav Kobešćak.

Igrač više: Primorje EB 9/6, Jug CO 11/3.
Peterci: Primorje EB 1/1, Jug CO 1/1.
Tri isključenja: Macan (22'), Elez (32').

Nakon početnog ispitivanja snaga, domaćin dolazi u vodstvo u petoj minuti kada Muslim koristi igrača više. Dvije minute kasnije Sukno pogađa za 2:0, da bi u predzadnjoj minuti isti igrač pogodio drugi put za 3:0. Nakon dvije minute igre, Primorje vodi 4:0, nakon što drugi put pogađa Muslim. Jug uzvraća eurogolom Janovića, da bi Bicari smanjio na 2:4. U pretposljednjoj minuti drugoga dijela Garcia koristi igrača više za plus tri domaćina 5:3.

Nakon četiri minuta igre u trećoj četvrtini, domaćini prvi put imaju plus pet (7:2). Golove su postigli Sukno iz peterca i Šetka. Za Dubrovčane uzvraća Ivanković, a onda se igra gol za gol. Garcia dva puta, kao i Bošković, te Krapić pogađaju za 10:5 na isteku treće četvrtine.

Posljednju četvrtinu Primorje odrađuje rutinski. Gosti dobivaju taj period igre rezultatom 1:3. Bošković realizira peterac za 10:6, da bi točku na i stavio Muslim dvije i pol minute prije kraja - povisuje vodstvo Primorja na 11: 6. Do kraja Janović pogađa dvaput za konačnih 11:8. Veliki obol pobjedi dao je i vratar Frano Vićan, koji je sakupio 10 obrana.