Primorje rutinski preko Duisburga, s prvog mjesta u treće pretkolo

20.09.2015.

13:11

Autor: Ivan Dorian Molnar

Njemačka momčad nije predstavljala prijetnju Primorjašima. Momčad Ivana Asića rutinski je riješila susret u svoju korist i u trećem pretkolu čekat će jednu od drugoplasiranih ekipa u ostalim skupinama.

LEN Liga prvaka, 2. runda kvalifikacija - 3. kolo skupine "F": PRIMORJE EB - ASC DUISBURG 18:8 (4:2, 2:2, 6:1, 6:3). Rijeka, Bazen Kantrida. Gledatelja: 300.

Vaterpolisti Primorja sa stopostotnim učinkom okončali su kvalifikacijsku skupinu "F" u drugom pretkolu Lige prvaka. U rano nedjeljno jutro igrači Ivana Asića bez većih problema svladali su njemački Duisburg rezultatom 18:8 i osigurali prvo mjesto u skupini.

Nakon 6:4 na poluvremenu Riječani su ubacili u višu brzinu te u trećoj četvrtini "torpedirali" Nijemce sa šest pogodaka i uplovili u mirne vode. Učinak je bio podijeljen; Krapić, Muslim, Šetka i Radu postigli su po tri pogotka, dok je na vratima Jelovina zaustavio čak osam udaraca gostiju.

Marseille je svladao Spartak iz Volgograda i osigurao prolaz s drugog mjesta, dok će Rusi ovosezonski europski put nastaviti u Eurokupu.