21:18 / 07.02.2016.

Autor: Korado Vujnović

Primorje uvjerljivo svladalo Partizan na Banjici

Zbivanja u bazenu bila su u sjeni posljednjih događanja. Primorjaši su u takvoj atmosferi uvjerljivo, u skladu s očekivanjima, svladali Partizan na Banjici 14:8 i u miru se mogu okrenuti gostovanju u Barceloni.

Dvostruki beogradski program 13. i 14. kola Regionalne lige Primorjaši su trebali početi u petak ogledom protiv Crvene zvezde. No nakon što su se trojica igrača, čija je registracija protivna pravilima lige našla u zapisniku, taj ogled nije odigran i registriran je rezultatom 5:0 za riječku momčad. U subotu je disciplinski sudac lige Damir Mišić donio odluku o isključenju Zvezde iz natjecanja. Nije se tada znala reakcija preostala tri srpska kluba u ligi, Partizana, Radničkog i Vojvodine pa je još tijekom današnjeg jutra večerašnji ogled protiv Partizana bio pod znakom pitanja. Na kraju su srpski klubovi odlučili ligu odigrati do kraja, naravno, bez Crvene zvezde.

U sjeni svih ovih događanja bila su zbivanja u bazenu. U takvoj atmosferi Primorje je uvjerljivo, u skladu s očekivanjima, svladalo Partizan na Banjici. Neizvjesno je bilo tek u prvoj četvrtini koju su Riječani minimalno riješili u svoju korist 3:2. Već u drugoj dionici stvorena je osjetnija razlika. Sredinom treće četvrtine došli su domaćini s tri uzastopna pogotka na samo dva gola zaostatka, no za nešto više nedostajalo je kvalitete. Posljednju četvrtinu utakmice obilježio je Petar Muslim, najbolji strijelac susreta, postigavši čak tri od svojih ukupno pet pogodaka. Kod domaćina najefikasniji su bili Jakšić i Subotić sa po tri postignuta gola. Raspoložena su bila oba vratara, Jelovina je sakupio 13, a Rističević 11 obrana. Zabrinjava loša realizacija igrača više riječke momčadi. Od 14 prigoda, uspjeli su postići tek tri pogotka. Nisu puno bolji bili niti domaćini s omjerom 3/12.

Riječane već u srijedu očekuje važan ogled u Ligi prvaka na gostovanju protiv Barcelonete.