Pro Recco nije pao, Primorje druga vaterpolska ekipa Europe

30.05.2015.

20:40

Autor: Vladimir Jurić

Na završnom turniru Lige europskih prvaka u Barceloni Primorju EB titula prvaka Europe izmakla je za gol. U dinamičnoj utakmici Pro Recco pobijedio je rezultatom 8:7.

Primorje Erste banka - Pro Recco 7:8 (3:1,0:2,2:4,2:1)

Barcelona – Bazen Bernat Picornell. Finale Lige europskih prvaka. Gledatelja: 1500. Suci: Boris Margeta (Slovenija), Georgis Stavridis (Grčka). LEN delegati: Stefan Botlik (Slovačka), Dejan Perišić (Srbija). Primorje EB: Vićan (5 obrana), Burić, Radu 1, Krapić, Buljubašić, Sukno 3, Muslim 2, Petrović, Peroš, Elez, Šetka 1, Garcia, Lazović. Trener: Ivan Asić. Pro Recco: Tempesti (12 obrana), Prlainović, Joković 2, Figlioli 2, Giorgetti 1, Pijetlović 1, Giacoppo, Aicardi, Di Fulvio, Filipović, Ivović 2, Gito, Pastorino. Trener: Igor Milanović. Igrač više: Primorje EB 13/3, Pro Recco 11/3. Peterci: Primorje EB -, Pro Recco -. Tri isključenja: -. Isključenje sa pravom zamjene: Burić (31').

Drugi put u povijesti Primorje Erste banka igralo je finale Lige prvaka i drugi put je za njih previsoka prepreka bio Pro Recco, koji ih je pobijedio s 8:7.

Primorje dolazi u vodstvo u trećoj minuti pogotkom Radua. Već u sljedećem napadu Ivović je izjednačio. U nastavku prve četvrtine Sandro Sukno s dva gola dovodi u vodstvo Primorje, prvo koristi igrača više, a onda poentira izvana za 3:1 na kraju četvrtine.

Drugu četvrtinu s dva gola izvana otvara Joković za drugu izjednačenje na utakmici 3:3, a to je bio i krajnji rezultat četvrtine.

Nakon poluvremena Pro Recco preko Figliolia postiže treći gol u nizu za prvo vodstvo 3:4. Uzvratio je Šetka s igračem više u 20 minuti, da bi u slijedećem napadu Ivović ponovno pogodio za vodstvo. Nakon što je Muslim četvrti put izjednačio na 5:5, Recco odlazi na dva razlike, jer su zabili Pijetlović s igračem više, te Giorgeti za 5:7 na isteku trećeg perioda igre.

Posljednja četvrtina donijela je tri gola. Za Primorje pogađaju Muslim i Sukno, dok je gol odluke za nedostižnih 7:8 na minutu i dvadeset sekundi prije kraja postigao s igračem više Figlioli.