20:34 / 30.10.2015.

Autor: Ivan Dorian Molnar

Prva pobjeda: Škrljevo na krilima fantastičnog Kusa slomilo Osijek!

Domaća publika u Mavrincima gromoglasnim pljeskom ispratila je prvu povijesnu pobjedu košarkaša Škrljeva u A-1 ligi. Nakon četiri startna poraza, momčad Aramisa Naglića sve je prelomila slavljem protiv osječkih Vrijednosnica. Junak susreta bio je iskusni Davor Kus s 31 postignutim košem.

Ispisala se povijest u Mavrincima! Košarkaši Škrljeva ostvarili su prvu pobjedu u prvoligaškom društvu! Nakon uvodna četiri poraza, momčad Aramisa Naglića uspjela je naplatiti dobre igre iz ranijih susreta i slomiti VROS Osijek, na kraju slavivši rezultatom 84:77, u petom kolu A-1 lige.

A-1 liga košarkaša – 5. kolo: ŠKRLJEVO – VROS OSIJEK 84:77 (28:21, 14:21, 25:17, 17:18). Dvorana Mavrinci. Gledatelja: 500. ŠKRLJEVO: Surina 9, Kus 31, Jurica, Bilalović 3, Juričić 4, Trbović 9, Perković 7, Radunić 8, Ceranja 6, Stipčić, Rogić 7, Prostran. VROS OSIJEK: Kujundžić 1, Zebić, Došen 4, Diminić 10, Ušić 16, Bičvić 9, Pandurić 25, A. Šarac 12, J. Šarac, Karlović.

Prvo ime susreta bio je Davor Kus, iskusni bek stavio je čak 19 koševa u prvoj četvrtini (ukupno 31!) i nosio Škrljevčane do izuzetno vrijednih bodova u borbi za opstanak. Vratio se nakon ozljede i Jasmin Perković, koji je sa smanjenom minutažom (dijelom i zbog četiri osobne pogreške prije zadnje četvrtine) doprinio sa sedam ubačaja. Maestralan je bio i Roko Rogić, playmaker Zelenih podijelio je čak 11 asistencija, a s druge strane gostima nije pomogao ni učinak Luke Pandurića, koji je postigao 25 koševa.

Škrljevo je odlično otvorilo susret, ali nakon plus 14 (21:7) gosti su se uspjeli vratiti i do poluvremena izjednačiti na 42:42. Uslijedila je još jedna serija domaćih, no poslije 71:59 Osječani su još jednom potegnuli, ne bi li se potpuno vratili u susret. Međutim, Škrljevo nije posustalo i zadržalo je prve prvoligaške bodove u povijesti kluba, za veliko slavlje mnogobrojne domaće publike.