Raspucana Rijeka uvjerljivom pobjedom osigurala treće pretkolo Lige prvaka

18.07.2017.

21:58

Nogometaši Rijeke efikasnom su predstavom u Oswestryju osigurali plasman u treće pretkolo Lige prvaka. Bijeli su u uzvratnoj utakmici protiv New Saintsa slavili s visokih 5:1. Pogotke za Rijeku postizali su Matei, Gorgon, Ristovski i dva puta Gavranović.

THE NEW SAINTS - RIJEKA 1:5

Strijelci: 0:1 Matei 41’, 0:2 Gavranović 53', 0:3 Gorgon 61', 0:4 Ristovski 64', 1:4 Cieslewicz, 1:5 Gavranović 79'

NEW SAINTS: Harrison - Pryce, Rawlinson, Saunders, Spender - Routledge, Edwards (od 66' Holland), Brobbel - Fletcher (od 56' Cieslewicz), Quigley (od 62' Draper), Mullan

RIJEKA: Sluga - Zuta, Elez, Župarić, Ristovski - Mišić, Bradarić - Matei, Gorgon (od 67' Črnic), Vešović (od 50' Gavranović) - Heber (od 63' Đoković)

U uzvratnu utakmicu drugog pretkola Lige prvaka na stadionu Park Hall u engleskom gradiću Oswestryju, trener Bijelih Matjaž Kek izveo je istih jedanaest koji su u prvom kolu domaćeg prvenstva slavili protiv Slaven Belupa. Mario Gavranović je zbog ozljede aduktora krenuo s klupe, pa je njegovo mjesto u vrhu napada zauzeo Heber.

U engleskom gradiću Oswestryju nije nedostajalo ni podrške nogometašima Rijeke. Otprilike pedesetak pripadnika Armade smjestilo se na malenoj tribini iza gola te pjesmom i glasnim navijanjem pomogli Bijelima da osiguraju plasman u treće pretkolo Lige prvaka.

Početak utakmice nije na donio puno uzbuđenja. Na prvu pravu opasnost čekalo se sve do 22. minute kada Mišić u svojem kaznenom prostoru visoko podiže nogu prema glavi Saundersa što je dovoljno da bugarski sudac Kabakov označi indirektan udarac s nekih 13 metara od gola.

Lopte se prihvatio Quigley ali njegov udarac završava u živom zidu. U 28’ Heber daje za Mateija čiji udarac završava u bloku domaće obrane. Tri minute kasnije Bradarić dugim pasom upošljava Gorgona koji slabim udarcem propušta moguću izglednu šansu.

I onda kada se činilo da će se na odmor otići s početnim rezultatom Rijeka dolazi do pogotka koji joj praktički osigurava prolaz. Sjajni dupli pas Mateija i Hebera, završava neobranjivim udarcem Rumunja za miran nastavak utakmice. Rijeka nije odigrala previše kvalitetno poluvrijeme, ali ono najvažnije je uspjela, došla je do gola koji je sasvim približava trećem pretkolu Lige prvaka.

U nastavku susreta vidjeli smo puno razigraniju i učinkovitiju Rijeku. Već u 53. minuti Bradarić pronalazi Gavranovića koji se oslobađa svojeg čuvara i precizno pogađa donji lijevi kut. Četiri minute kasnije iz slobodnog udarca pokušava Brobbel, ali njegov udarac završava iznad grede. U 61. naljepši trenutak utakmice. Ristovski je povratnom loptom uposlio Gorgona koji sa ruba kaznenog prostora neobranjivo pogađa suprotne rašlje.

Par minuta kasnije već je 4:0. Ristovski je prošao desnom stranom, ušao u šesnaesterac te pospremio loptu iza nemoćnog Harrisona. U 69' domaćin dolazi do počasnog pogotka. Zaspala je lijeva strana obrane Bijelih, Mullin je neometano prošao i na vrhu kaznenog prostora pronašao usamljenog Cieslewcisza koji lijepo pogađa lijevi kut.

Do kraja susreta vidjeli smo još jedan pogodak Rijeke. Duga lopta prema Bradariću koji nesebično na drugoj stativi dodaje Gavranoviću za njegov drugi gol na današnjem dvoboju. Rijeka je tako efikasnom predstavom ostvarila plasman u treće pretkolo Lige prvaka gdje će prema svemu sudeći igrati protiv austrijskog Red Bull Salzburga.