Rekordna 18. pobjeda Zelenih i ukupno šesto mjesto u ligi

30.04.2021.

20:53

Autor: Vladimir Jurić

Jedini košarkaški klub u HT Premijer ligi i jedan od rijetkih u Europi koji nije otkazao ligašku utakmicu zbog kovid pozitivnih igrača, utakmicom 33. kola uspješno je završio regularni dio sezone 2020./2021. osvojivši sigurno šesto mjesto.

Možda to bude i peto mjesto, ovisno o rezultatu utakmice između Sonik Puntamike i Šibenke što je odgođena zbog korone. Zeleni su u srazu susjeda na ljestvici, Adria Oil Škrljevo je na šestom, Zabok na sedmom mjestu, pobijedili rezultatom 85:73 i došli do rekordne 18 pobjede u prvenstvu. Dodajmo da je utakmica odlučena tek u 36 minuti.

Prva četvrtina pripala je Zaboku rezultatom 17:16. Gosti su bolje otvorili utakmicu te su u šestoj minuti imali prednost od plus sedam (11:4). Zagorce su predvodili Antun Maričević koji je postigao osam te Luka Tomas s pet koševa u prvih deset minuta. Ipak, Zeleni se vraćaju u osmoj minuti s minimalnim vodstvom (14:13), zahvaljujući Arkimu Roberstonu koji je opet bio učinkovit sa sedam postignutih koševa.

Početak drugog perioda igre je u znaku Zaboka koji u 15 minuti ima plus devet (32:23), nakon što mu je, s dvije trice za redom, prednost donio Ivan Martinko. No, Adria Oil Škrljevo je kao mačka s devet života i opet se vraća u igru, pa Zeleni s osam koševa u nizu na velik odmor odlaze prednošću 42:38.

Toni Jelenković je na isteku 19 minute zabio za minus jedan, Roberston za plus jedan (39:38), a Mario Rajčić tricom petnaest sekundi prije kraja potvrdio plus četiri. Kod Zaboka razigrao se Luka Krajinović koji je u drugih deset minuta zabio devet koševa, uz jednu tricu. Roberston se kod Adria Oil Škrljeva zaustavio na 13 postignutih koševa na kraju prvog poluvremena.

Prvu polovinu treće četvrtine domaćin održava stalnu prednost od dva do četiri koša. Zagorci ne daju domaćinu da se odvoji na više od pet razlike. Iako su četiri sekunde prije kraja četvrtine Zeleni imali plus šest (65:59), nakon što je Josip Barnjak pogodio oba slobodna bacanja, na minus tri za goste i rezultat 65:62 na isteku tridesete minute, sa sirenom, svoju drugu tricu zaredom pogađa Petar Marić.

U posljednjih deset minuta viđena je odlična košarka u kojoj su domaćini u 36 minuti napokon prelomili utakmicu, nakon što je, najučinkovitiji na utakmici, Robertson položio za plus deset (77:67). Div s Granade ponovno je imao double-double učinak s 15 skokova i 21 postignutim košem.

Do kraja su gosti pokušali dalekometnim projektilima smanjiti zaostatak, ali nisu uspjeli. Uz Roberstona po 13 koševa za Zelene postigli su Arslanagić i Barnjak. Kod Zaboka, Marić je imao učinak od 16 koševa, dok su Luka Tomas i Luka Krajinović postigli 14, odnosno 12 koševa.