Revija pogodaka u Kranju

24.06.2015.

19:27

Autor: Korado Vujnović

U prvom pripremnom ogledu za boravka u Kranjskoj gori nogometaši Rijeke uvjerljivo su svladali slovenskog drugoligaša Triglav 8:0.

TRIGLAV - RIJEKA 0:8

STRIJELCI: 0:1 Zlomislić 12’; 0:2 Balaj 20’; 0:3 Ajayi 32’; 0:4 Bezjak 47’; 0:5 Bezjak 68’; 0:6 Jugović 76’; 0:7 Bradarić 78’(11m); 0:8 Sharbini 83’

TRIGLAV: Deronja - Kuhar, Borenović, Đukić, Šmit - Poljanec, Udović - Ovsenek, Kranjc, Verbić - Poplatnik (još su igrali: Parežanin, Janjić, Kovačić, Dindić, Mlakar, Bojić)

RIJEKA (1. poluvrijeme): Prskalo - Lucić, Mitrović, Zlomislić, Bertoša - Radošević, Mišić - Ajayi, Hristov, Tomasov - Balaj

RIJEKA (2. poluvrijeme): Sluga - Jugović,Samardžić, Lešković, Leovac - Bradarić, Močinić, - Kvržić, Moises, Sharbini - Bezjak

Odigrali su nogometaši Rijeke prvu pripremnu utakmicu za boravka u Kranjskoj gori. Protivnik je bio stari znanac, slovenski drugoligaš Triglav. Izveo je Matjaž Kek momčad bez nekoliko udarnih igrača, a u kadru nije bilo lakše ozlijeđenih Kneževića, Maleša, Roshija i Tomečaka te vratara Vargića pa je tako silom prilika na poziciji desnog braniča susret započeo 17- godišnji Lucić.

Otvaranje prema očekivanju, uz dominaciju Riječana. Stvorila je Kekova momčad u prvih nekoliko minuta par zanimljivih situacija. Nisu domaćini dugo izdržali. Već u 12’, nakon četvrtog udarca iz kuta kojeg je izveo Mršić, najviši u domaćem šetercu bio je Zlomislić. Deronja je istrčao u prazno, a novopečeni središnji branič Bijelih loptu glavom šalje u mrežu. Kakva bi to utakmica bila u kojoj albanski reprezentativac Bekim Balaj ne bi postigao pogodak? U 20’ sjajna dubinska lopta Mišića za Ajayija, kojem zaobilazeći vratara bježi lopta. Sve je budno pratio Balaj i sa osam metara pogodio nebranjenu mrežu. u 26’ prva kakva-takva prijetnja gostiju. Nakon prvog udarca iz kuta, za malo na visini druge vratnice kasni Borenović. U 32’ Radošević je na desnoj strani izbacio Tomasova, na njegov ubačaj kasne Ajayi i Hristov. U 35’ već je 3:0. Hristov na rubu kaznenog prostora pronalazi Ajayija, koji nakon duplog pasa s Balajem izlazi sam pred Deronju. Zaobišao je mladi Nigerijac vratara i bez problema posprema loptu u nebranjenu mrežu.

Početkom drugoga dijela promijenio je Kek kompletnu postavu, koja je već nakon dvije minute igre slomila domaću obranu. Pucao je s 15-tak metara iskosa Bradarić, Deronja je kratko odbio loptu, natrčao je Bezjak i ispod nespretnog domaćeg vratara loptu poslao u mrežu. U tom periodu igre domaćini su teško iznosili loptu iz svog kaznenog prostora, a o ozbiljnijim izletima na riječku polovicu mogli su samo maštati. Ozbiljan pristup i na trenutke dopadljiva igra Bijelih iznjedrila je nekoliko lijepih prigoda. Lešković  u 53’ nakon ubačaja Kvržića s nekoliko metara pogađa Deronju. Minutu kasnije još je jednom asistent Kvržić, nakon njegovog ubačaja Bezjak glavom puca tik uz vratnicu. U 66' lijepa akcija Moisesa i Bezjaka, no Slovenac s ruba 16 snažno puca iznad gola.

Teško su u tim trenucima kvalitativno i fizički inferiorni domaćini pratili ritam riječke momčadi. U 68’ mat u tri poteza. Močinić pronalazi na rubu kaznenog prostora Sharbinija, koji je lijepo podvalio za Bezjaka. Ovoljetno pojačanje pridošlo iz Ludogoreca minjaturom zaobilazi Deronju i postiže svoj drugi pogodak. U 76’ domaća je obrana još jednom izigrana. Moises je na desnoj strani izbacio Jugovića čiji udarac s 15-tak metara iskosa od vratnice odsjeda u mreži. Samo minutu kasnije jedanaesterac za Bijele. Janjić ruši Leovca, a siguran realizator s bijele točke bio je Bradarić. Točku na “i” revije pogodaka stavio je Sharbini u 83’. Nakon povratnog spuštanja Moisesa, kapetan Bijelih neobranjivo je pogodio s 18 metara.

Puno boljih, tečnijih i oku ugodnijih drugih 45 minuta Kekove momčadi. I iako protivnik nije mjerilo, veseli Moisesova, Sharbinijeva i Močinićeva razigranost. Nakon dužeg izbivanja zbog ozlijede, Brazilac je ponovno preuzeo konce igre riječke momčadi u svoje ruke.