Riječani postigli šest golova Orioliku za plasman u četvrtfinale Kupa

13.11.2021.

16:10

Nogometaši Rijeke izborili su plasman u četvrtfinale Hrvatskog kupa. Bijeli su s 0:6 slavili u Oriovcu i osigurali sraz s Dinamom. Prvo ime susreta bio je trostruki strijelac Denis Bušnja, a još su se među strijelce upisali Abass, Obregon i Stanić.

ORIOLIK - RIJEKA 0:6

Strijelci: 0:1 Abass 45' (11m), 0:2 Bušnja 48', 0:3 Obregon 56' (11m), 0:4 Bušnja 68', 0:5 Bušnja 83', 0:6 Stanić 89'

ORIOLIK: Herceg - Batalo, Benić, Bešo, Derek, Jurić, Kuzmić, Lučić, Marušić, Strahović, Yener

RIJEKA: Labrović - Merkulov, Krešić, Galović, Tomečak - Mudražija, Lepinjica - Vuk, Abass, Bušnja - Obregon

Riječani su u Slavoniju stigli s izmijenjenim sastavom koji je u prvom poluvremenu imao dosta muke sa žilavim domaćinima. Prvi pogodak vidjeli smo tek na samom kraju poluvremena kada Abass realizira najstrožu kaznu.

U nastavku odmah na početku Bušnja podiže na 0:2, da bi u 56' iz još jednog kaznenog udarca poentirao Obregon. Četvrti gol bio je djelo Bušnje, koji je hattrick kompletirao u 83. minuti. Točku na i svojim prvijencem u riječkom dresu postavio je Stanić.