Riječani se porazom od Istre 1961 oprostili od obrane naslova u Kupu

15.04.2021.

08:29

Nogometaši Rijeke neće i treću godinu zaredom igrati u finalu Hrvatskog kupa. Bijeli su jučer u Puli poraženi s 3:2 od Istre 1961 u susretu gdje su već nakon prvih 45 minuta imali zaostatak od tri pogotka.

Još se jedanput ove sezone pokazalo kako je teško predvidjeti kakva će Rijeka izaći na travnjak. Od predstava gdje se vodilo s 0:4 protiv Gorice do ove jučerašnje u kojoj su Bijeli nakon prvog dijela primili tri pogotka. U nastavku su Riječani uspjeli postići dva pogotka preko Drmića i Murića, no praviš šansi realno nije bilo.

Kolektivni podbačaj u prvom poluvremenu u dvoboju koji ti može donijeti nastavak sna o još jednom trofeju došao je u trenutku kada to nitko nije očekivao. Dolaskom Gorana Tomića Riječani su uhvatili ritam pobjeda, na sva zvona objavljivali kako je atmosfera u svlačionici napokon na pravoj razini, a onda prešetavanjem i dekoncentracijom iznevjerili ukazano povjerenje za nošenje bijelog dresa te još jedanput pokazali kako ovoj momčadi nedostaje pobjedničkog karaktera.

Borba za Europu i dalje je živa budući da su Riječani od trećeg mjesta, koje donosi Konferencijsku ligu, udaljeni samo četiri boda. Već u subotu gost Rujevice bit će posljednja ekipa lige Lokomotiva koja će pokazati mogu li se Bijeli još jednom trgnuti iz sna i ostati u igri za europska mjesta.