Riječani u sjajnoj predstavi potopili Istru

22.07.2016.

22:10

Autor: Korado Vujnović

Kako se bližio kraj susreta nije se stišavala pjesma na tribinama Rujevice. Nagrada je to bila Kekovoj momčadi za sve prikazano, za uvjerljivu pobjedu, oku dopadljivu igru, htjenje i borbenost te demonstraciju moći.

RIJEKA - ISTRA 1961 4:1

Strijelci: 1:0 Gavranović 6’; 2:0 Bezjak 7’; 3:0 Bezjak 28’; 4:0 Gavranović 55’: 4:1 Roce 65’

RIJEKA:  Prskalo - Ristovski, Elez, Mitrović, Zuta - Bradarić (od 85’ Čanađija), Maleš - Tomasov, Gavranović (od 73’ Gavranović), Matei (od 53’ Vešović) - Bezjak

ISTRA 1961: Ivušić - Mišić, Georgiev, Gojković, Jurkić - Polić (od 77’ Burić), Hong (od 89’ Bouna) - Ljubanović, Stepčić, Collins (od 53’ Trojak) - Roce

U otvaranju sezone pred domaćim navijačima poslao je Matjaž Kek na travnjak u ovom trenutku najjači sastav. U uobičajenoj 4-2-3-1 formaciji, s Mateijem od prve minute. I krenulo je sjajno. Već u 3’ nakon povratne lopte Mateija, Gavranović s osam metara pogađa gredu. Bila je to samo naznaka onoga što je uslijedilo. U 6’ nakon udarca iz kuta Elez loptu spušta glavom, a Gavranović s tri metra pogađa mrežu za vodstvo Bijelih. Nije prošla ni minuta, a Ivušić je ponovno morao po loptu u mrežu. Nakon brze kontre Tomasov s lijeve strane upošljava Bezjaka koji pokraj istrčalog gostujućeg vratara  postiže svoj prvi pogodak večeras. Nastavila se igra na jedan gol u kojoj su Riječani propustili nekoliko dobrih prigoda. Do 28’ kad još je jednom precizan Bezjak. Pogiješio je na sredini terena Jurkić, Gavranović iz prve u prigodu gurnuo slovenskog reprezentativca koji akciju završava pogotkom kroz noge Ivušića. Do kraja prvog dijela dobre prigode u pogodak nisu uspjeli pretvoriti Gavranović, Bezjak i Tomasov. Jedinu izglednu situaciju gosti su imali u 18’. Roce s desetak metara puca preko gola. Bilo je to 45 minuta demonstracije moći i kvalitete Kekove momčadi. Iako Istra nije mjerilo na osnovu kojeg se mogu donositi pravovaljani  zaključci, glavni razlog potpune nadmoći domaćina prizlazio je prije svega iz sjajne predstave momčadi u Bijelom.

Nastavak prigodom otvaraju gosti. Ponovno je Roce u dobroj situaciji,a li s 15-tak metara puca preko gola. Nakon propuštenih prigoda Gavranovića i Vešovića, dolaze Riječani do četvrtog pogotka. U 55’ nakon asistencije Bezjaka, Gavranović vara Gojkovića i s ruba kaznenog prostora neobranjivo pogađa sam donji desni kut Ivušićevog gola. Stali su tada Bijeli i dozvolili gostima da dođu do daha i prostora. Iskoristio je to Roce u 65’. Nakon ubačaja Trojaka glavom je s desetak metara postigao počasni pogodak za svoju momčad. Završnicu susreta odigrali su Riječani u visokom ritmu, stvorili još nekoliko prigoda, a Tomasov je glavom s nekoliko metara pogodio i gredu.

Posljednjih 15-tak minuta nije prestajala pjesma na Rujevici. Stvorili su navijači na istočnoj, potpomognuti onima na zapadnoj tribini, sjajnu atmosferu. Atmosferu u skladu s onim što su njihovi ljubimci pokazali večeras na terenu. Osim tri boda, večerašnja pobjeda donosi i prijeko potrebno samopouzdanje pred put u Istanbul. Kekov kolega na klupi turske momčadi neće mirno spavati.