18:40 / 21.12.2013.

Autor: Ivan Dorian Molnar

Riječanima u Kupu pripalo srebro

Odbojkaši Rijeke nisu uspjeli uzeti naslov pobjednika Kupa Hrvatske. U finalu je uvjerljivo slavila zagrebačka Mladost s 3:0 u setovima.

KUP HRVATSKE, FINALE: MLADOST - RIJEKA 3:0 (27:25, 25:15, 25:12)

Umor i trosatna borba u jučerašnjem polufinalnom susretu s Karlovcem ostavila je trag na odbojkašima Rijeke. Zagrebačka Mladost bila je pretežak protivnik za Riječane, koji su uspjeli parirati samo u prvom setu.

Bila je to vrlo izjednačena prva dionica, u kojoj se činilo da će Riječani ipak prevagnuti. Kod rezultata 24:22 propustili su izabranici Velimira Liverića prvu set loptu, da bi još jednu grešku Rijeke na 25:24 iskoristili Zagrepčani, koji su sve preokrenuli i uzeli prvi set sa 27:25.

Nakon gubitka prvog seta, Riječani su pali i radili sve više pogrešaka, a iskusnija momčad Mladosti znala je to kazniti. Nakon 25:15 u drugom setu, treći set bio je formalnost koji su Zagrepčani riješili s 25:12 u svoju korist i tako podignuli trofej Kupa Hrvatske.

Plasman u finale veliki je uspjeh za odbojkaše Rijeke, koji su u dvoboju s Karlovcem pokazali veliki karakter i razveselili svoje malobrojne navijače pristigle u Rovinj na Final Four. Riječanima sada predstoji borba za povratak u elitno društvo, prvu jakosnu skupinu Prve lige.