Riječka mladost u Koprivnici odigrala neriješeno protiv Slaven Belupa

25.05.2019.

21:39

Nogometaši Rijeke remijem u Koprivnici završili su svoju sezonu. U rezultatski nevažnoj utakmici domaćin je poveo preko Plantaka u 56. minuti, da bi šest minuta kasnije konačnih 1:1 postavio Acosty. Bijeli su tako prvenstvo okončali na drugom mjestu sa 67 bodova.

SLAVEN BELUPO - RIJEKA 1:1

Strijelci: 1:0 Plantak 56', 1:1 Acosty 63'

SLAVEN BELUPO: Filipović - Martinaga, Međimorec, Nowak, Iharoš - Puclin (od 59' Bongongui), Vidović (od 73' Mladen), Bogojević (od 78' Dolček) - Delić, Mateus, Plantak

RIJEKA: Prskalo - Smolčić, Punčec, Escoval, Braut - Lepinjica, Lončar (od 70' Halilović) - Acosty, Bušnja, Murić - Ristovski (od 80' Liber)

Dosta zanimljiva utakmica, iz naše perspektive je tu bils znatiželja kako će se ovi klinci nositi sa jednom natjecateljskom momčadi. Prezadovoljan sam viđenim jer su ponašanjem i pristupom bili na najvišoj razini cijelu utakmicu, rezultat je realan i možemo biti zadovoljni, rekao je Bišćan.

Nogometaši Rijeke nakon osvajanja Rabuzinovog sunca u posljednjem su kolu prvenstva gostovali u Koprivnici kod Slaven Belupa. U utakmici koja nije donosila nikakvu rezultatsku važnost trener Bijelih Igor Bišćan dao je priliku igračima iz drugog plana. Tako su od prve minute zaigrali Prskalo, Smolčić, Bušnja i Ristovski. Na zagrijavanju prije utakmice ozlijedio se Velkovski pa je umjesto njega zaigrao i Braut.

Filip Braut večeras u Koprivnici postao je najmlađi igrač koji je obukao dres Rijeke. Sa svojih 16 godina, 11 mjeseci i 20 dana nadmašio je za dva mjeseca Darija Smoju koji je sa 17 godina i mjesec dana debitirao 1995. godine protiv Cibalije.

Prva prilika na utakmici u 12. minuti. Ristovski je pucao s desetak metara, no ne pogađa okvir gola. Zatim dugo ništa sve do 26. minute kada s druge strane puca Vidović, no od svega iznuđuje samo korner. U 31' ponovno je Ristovski u prilici, no ne zahvaća dobro loptu. Ona se odbija do Lončara čiji udarac brani Filipović. Do kraja prvoga dijela zaprijetio je nakon kornera Međimorec, no bez opasnosti za gol Bijelih.

U nastavku domaćin bolje kreće i dolazi do vodstva u 56. minuti. U dugačkoj akciji pucali su prvo Mateus i Plantak, no Prskalo sjajno dvaput čuva svoja vrata. Ipak, u nastavku akcije Delić vraća loptu u kazneni prostor gdje se najbolje snalazi Plantak i zabija pored nemoćnog Prskala za vodstvo domaćina. No, vodstvo domaćina trajalo je svega šest minuta. Duga lopta Escovala na drugoj vratnici pronalazi Acostyja koji se izborio za prostor i precizno pogodio suprotni kut.

U 80. minuti opet prijeti Rijeka. Ubačaj Ristovskog iz prve zahvaća Acosty no ne pogađa okvir gola. U 88' Murić ubacuje s lijeve strane, pravovremeno natrčava Halilović, no Filipović fantastično brani njegov udarac. Bijeli su tako remijem okončali sezonu u kojoj je bilo mnogo uspona i padova. Na kraju sezona je ispala itekako uspješna s osvojenim drugim mjestom u prvenstvu i petim Rabuzinovim suncem.