Hrvatski radio

Radio Rijeka

23:17 / 24.04.2016.

Autor: Mladen Juranović

Riječke sinkroplivačice pobjednice Primorje synchro cupa na Kantridi

HRT logo

HRT logo

Foto: HRT / HRT

Sinkroplivačice riječkoga Primorja ukupne su pobjednice su 16. po redu natjecanja Primorje synchro cup, koje se od 21. do 24. travnja održalo na Bazenima Kantrida. Bila je to dobra "proba" prije juniorskog Europskog prvenstva u lipnju u Rijeci.

Primorjašice su u mlađoj juniorskoj konkurenciji nastupale u svim disciplinama - solu, duetu, timu i kombinaciji. U svim tim disciplinama, osim sola, osvojene su zlatne medalje. U juniorskoj su kategoriji plivačice Primorja nastupale za juniorsku reprezentaciju Hrvatske, koja je također nastupila u svim disciplinama, a od medalja osvojila broncu u kombinaciji.

Kup je u konkurenciji mlađih juniorki pripao ekipi Primorja, a u juniorskoj konkurenciji osvojila ga je reprezentacija Nizozemske. Na 16. Primorje synchro cupu nastupilo je 135 plivačica iz devet zemalja: Mađarske, Finske, Bugarske, Austrije, Srbije, Ukrajine, Nizozemske, Austrije i Hrvatske, i to kao predstavnice klubova i reprezentacija. 

Natjecanje je hrvatskoj izbornici Ani Dapčić te riječkim trenericama Monici Marinelli i Valeriji Petrachini pokazalo što još naše plivačice trebaju uvježbati do Europskog prvenstva za juniorke koje će se na Bazenima Kantrida održati od 22. do 25. lipnja.

REZULTATI po disciplinama:

SOLO (mlađe juniorke)
1. Hanna Kinga Bekesi (Austrija) – 127,9933
2. Matea Butorac (Primorje Aqua Maris) – 127,5933
3. Nina Rubeša (Primorje Aqua Maris) – 120,8111

SOLO (juniorke)
1. Yana Nariezhna (Ukrajina) – 150,8766
2. Edit Pinter (Austrija) – 141,1351
3. Adriana Vasilakis (Nizozemska) – 140,6765

9. Tea Mustač (Hrvatska) – 128,8874

DUET (mlađe juniorke)
1. Matea Butorac, Nina Rubeša, r. Ivona Stojšić (Primorje Aqua Maris) – 124,6689
2. Iskra Šanko, Ani Jurković (Primorje Aqua Maris) – 119,7267
3. Apathy, Gacs (BHSE, Mađarska) – 116,5756

DUET (juniorke)
1. Nariezhna, Yakho (Ukrajina) – 153,1667
2. DeBrouwer, DeBrouwer (Nizozemska) – 147,4820
3. Kasse, Vasilakis (Austrija) – 140,3324

5. Tea Mustač, Antonia Ivić, r. Nikolina Micek – 134,0947

TIM (mlađe juniorke)
1. PRIMORJE AQUA MARIS (Nina Rubeša, Matea Butorac, Iskra Šanko, Ani Jurković, Mia Soldatić, Ivona Stojšić, Ivana Radetić, Maria Glavačević i rezerva Paola Poklepović) – 121,5111
2. Zagrebački sinkro klub – 103,3861
3. BHSE, Mađarska – 102,5906

TIM (juniorke)
1. Ukrajina – 153,1230
2. Nizozemska – 142,2058
3. Austrija – 134,5470
4. HRVATSKA (Tea Mustač, Magdalena Radovčić, Iva Matanović, Antonia Ivić, Jana Tokić, Nikolina Micek, Dora Šćuric, Lara Cibenečki i rezerve Petra Juranović i Nera Frajlić) – 128,8106

KOMBINIRANA RUTINA (mlađe juniorke)
1. PRIMORJE AQUA MARIS (Nina Rubeša, Matea Butorac, Iskra Šanko, Ani Jurković, Mia Soldatić, Ivona Stojšić, Ivana Radetić, Maria Glavačević, Paola Poklepović, Lejla Ahmetović) – 64,8000
2. Zagrebački sinkro klub – 58,1000
3. BHSE, Mađarska – 57,4000

KOMBINIRANA RUTINA (juniorke)
1. Nizozemska – 77,1000
2. Austrija – 72,9667
3. HRVATSKA (Tea Mustač, Magdalena Radovčić, Petra Mladenić, Iva Matanović, Antonia Ivić, Nera Frajlić, Jana Tokić, Nikolina Micek, Dora Šćuric, Lara Cibenečki i rezerve Petra Juranović i Lara Buhin) – 72,1000

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.