19:52 / 09.02.2013.

Autor: Korado Vujnović

Riječki sraz pripao bijelima

Drugu pobjedu u pripremama ove zime ostavrili su Riječani svladavši trećeligaša s Krimeje u utakmici koja je trajala 120 minuta.

Odigrali su nogometaši Rijeke i posljednji pripremni ogled pred nastavak proljetnog dijela prvenstva i gostovanja u Maksimiru. U utakmici neobičnog formata, igralo se četiri puta po pola sata, svladali su trećeligaša Orijenta s 3:0.

Izveo je Elvis Scoria sastav koji će najvjerojatnije istrčati i u Maksimiru iduće nedjelje. U formaciji 3-5-2 s
Kreilachom kao središnjim braničem, Močinićem i Alispahićem u sredini, Mujanovićem i Škarabotom na bokovima te Cesarcom i Benkom u vrhu napada.

Do prvog pogotka bijeli su došli već u 8'. Na ubačaj Škarabota naklonio se Benko i postigao svoj prvi ovogodišnji pogodak iz igre. Dominaciju je riječki prvoligaš okrunio drugim pogotkom u 27'. Alispahić je oduzeo loptu na protivničkoj polovici i pronašao Cesarca na rubu kaznenog prostora. Bijeli je napadač nesebično produžio do Benka kojem nije bilo teško pored istrčalog vratara Krimejčana loptu poslati u mrežu. U susretu punom neiskorištenih prigoda pred golom krimejskog trećeligaša, bijeli do trećeg pogotka dolaze u 90'. Ubacio je Mierzejewski, a nespretnost domaće obrane iskoristio je Jogan i s nekoliko metara loptu zakucao u mrežu.

Iako solidni, Krimejčani su stvorili tijekom 120 minuta igre tek dvije prigode. Čubelić je s nekoliko metara neometan pucao pored gola, a Bajramovićev izlazak jedan na jedan obranio je Vargić. U utakmici u kojoj je bila očita razlika u kvaliteti, Riječani su došli do druge pobjede zimskih priprema, rezultatski skromnije od viđenog.