Riječko slavlje u Gradskom vrtu

27.10.2013.

21:35

Autor: Korado Vujnović

Potpuno zaslužena pobjeda Bijelih u Gradskom vrtu, u utakmici u kojoj su dominirali gotovo svih 90 minuta, uz vidnu razliku u kvaliteti.

OSIJEK – RIJEKA 1:3

Strijelci: 0:1 Kvržić 29'; 0:2 Kramarić 64'; 1:2 Novaković 66'; 1:3 Močinić 79'

OSIJEK: Mikulić – Babić (od 73' Škorić), Bralić, Novaković, Pavić – Šorša, Kurtović (od 71' F. Vitaić), Mišić, B. Barišić (od 71' Lukić) – Dugandžić, J. Barišić

RIJEKA: Vargić – Mujanović, Marić, Knežević, Bertoša – Kvržić, Maleš, Močinić, Sharbini (od 57' Alispahić) – Benko (od 66' Krstanović), Kramarić (od 78' Brezovec)

Postavili su se Riječani od samog početka na gostovanju kod posljednje plasirane momčadi lige u skladu s renomeom i kvalitetom. Krenuli su od samog početka prema domaćem golu i već u prvih pet minuta imali dvije izgledne prigode. Već u 3' nakon ubačaja KramarićaBenko s pet metara neometan glavom puca pokraj gola. Dvije minute kasnije najbolji strijelac lige snažno puca s 18 metara, lopta za malo prolazi pokraj desne Mikulićeve vratnice. U jeku potpune dominacije gostiju prilika za domaćine. Dugandžić je povukao od središta igrališta, nitko od gostujućih igrača nije ga pokušao zaustaviti, domaći napadač akciju završava udarcem s 20-ak metara, lopta pogađa vratnicu.

U 28' nova prigoda Osječana. Nakon ubačaja iz kuta Novaković s nekoliko metara glavom puca tik iznad vratnice. U sljedećem napadu Riječani su poveli. Pucao je Kramarić s 20-ak metara, lopta se odbila od Novakovića, natrčao je Kvržić i s 15-ak metara iskosa s desne strane pogodio snažnim udarcem uz bližu vratnicu. U 37' lijepa prigoda za Sharbinija. Gađala je riječka desetka s 15-ak metara iskosa suprotni kut, Mikulić krajnjim naporom izbija u korner. U posljednjim trenucima prvog dijela nakon ubačaja iz kuta još jednom je opasan Novaković. Lopta udarena glavom prolazi zamalo pokraj gola. Otišli su gosti na odmor sa samo jednim pogotkom prednosti. Iako su i domaćini imali svoje prigode, mogli su Bijeli svoju dominaciju okruniti s još kojom loptom u domaćoj mreži.

U nastavku isti odnos snaga na terenu, bez većih promjena u odnosu na prvi dio. Osječani, iako u rezultatskom minusu, nisu odustajali od svoje igre, prvenstveno brinući o svom golu. U 64' Riječani dolaze do drugog pogotka. Nakon duplog pasa s Kramarićem, Benko iskosa izlazi sam pred Mikulića. Njegov udarac domaći vratar brani, natrčava Kramarić i s nekoliko metara zakucava loptu u mrežu. Činilo se tada kako je utakmica rezultatski riješena. No samo dvije minute kasnije domaćini postižu pogodak. Nakon udarca iz kuta opet je najspretniji bio Novaković i s nekoliko metara glavom pogodio sam lijevi kut Vargićevog gola. Treća - sreća. Nakon toga prihvaćaju Riječani igru domaćina, tj. igru bez igre i bezglavu trku po terenu s puno pogrešaka. U 79' neizvjesnost je prekinuo Močinić, sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio je sam donji lijevi kut domaćeg gola za konačnih 1:3.

Ostvarili su Riječani petu gostujuću pobjedu ove sezone i zadržali priključak za vodećim dvojcem. S 29 bodova drže treću poziciju sa samo bodom manje od vodećeg Hajduka i drugoplasiranog Dinama.

Nakon susreta Matjaž Kek bio je zadovoljan odrađenim.

Baš, odrađeno. Čiste glave i teških nogu. Nije nam lako, putovali smo puno u posljednje vrijeme, gotovo bez treninga. Hvala ljudima iz Radničkog iz Borova Naselja koji su nam ustupili teren za trening, da se bar malo oznojimo. Teška je utakmica za nama. Teško je pobijediti ekipu koja se želi dokazati i izaći iz problema. Imali smo dobrih i loših trenutaka. Nas čeka nova utakmica za tri dana, moramo biti strpljivi i to odraditi. To smo željeli i tako se moramo ponašati, tako je to u Europi. Zaslužena naša pobjeda, a domaćinima čestitam na korektnoj utakmici i želim sreću u nastavku prvenstva, završio je Kek.

Domaći trener Ivica Kulešević nije imao puno toga za zamjeriti svojim igračima.

Čestitam Rijeci na pobjedi. Presudila je individualna kvaliteta. Dobro smo otvorili utakmicu, držali se svih dogovora iz svlačionice, ali nismo to uspjeli materijalizirati. Kada takve prilike ne iskoristiš protiv mega momčadi, a Rijeka to u okvirima HNL-a je, onda završi ovako kako je završilo. Rijeci želim puno sreće, a nama ostaje do kraja polusezone osvojiti što više bodova, a onda podvući crtu i vidjeti gdje smo i što smo, rekao je Kulešević.