Rijeka bolja od Slaven Belupa, Štefulj i Čolak ponovno u glavnim ulogama

09.02.2020.

17:11

Nogometaši Rijeke upisali su prvu prvenstvenu pobjedu u nastavku sezone. Bijeli su s minimalnih 1:0 bili bolji od Slaven Belupa, te pritom promašali nekoliko velikih prilika. Ključni trenutak dogodio se u 33. minuti, kada ubačaj Štefulj u pogodak pretvara Čolak.

RIJEKA - SLAVEN BELUPO 1:0

Strijelci: 1:0 Čolak 33'

RIJEKA: Pandur - Smolčić, Velkovski, Escoval - Štefulj, Lončar (od 66' Acosty), Lepinjica, Halilović, Tomečak (od 45' Raspopović) - Andrijašević - Čolak (od 88' Gorgon)

SLAVEN BELUPO: Filipović - Međimorec, Paracki, Mikulić - Kamber (od 63' Lovren), Bačelić-Grgić - Goda, Glavčić, Bogojević (od 86' Brković) - Krstanović, Delić (od 54' Mateus)

Stvorili smo dovoljno prilika da to mirnije završilo, vidi se da nam još nedostaje realizacije. Osim ozljede Tomečaka, sve je ostalo pozitivno. Kontrolirali smo cijeli dvoboj, bili u posjedu i zasluženo pobijedili. Čeka nas nama najteže gostovanje kod Gorice, danas se malo proveseliti, a od sutra pripremat se za novi težak izazov, ističe Rožman.

Nakon prolaska u polufinale Kupa, Rijeka je na Rujevici dočekala Slaven Belupo u dvoboju u kojem su Riječani pobjedom htjeli zadržati priključak u borbi za drugo mjesto. Trener Simon Rožman na teren poslao isti sastav koji je u srijedu pobijedio Dinamo. Odmah od početka nametnula se Rijeka i zasgospodarila terenom. Već u 2. minuti ubačaj Štefulja na pet metara ne koristi Čolak koji kasni djelić sekunde. U 7' se Čolak sam izborio za poziciju i loptu, no njegov pokušaj odlazi pored desne vratnice.

Nakon dobrih uvodnih desetak minuta zatišje sve do 32. minute kada Andrijašević puca preko grede. Bila je to samo najava riječkog gola i preslika pogotka od srijede. Štefulj je još jednom sjajno ubacio s lijeve strane, lopta prolazi kroz pet metara, a na drugoj vratnici Čolak je na pravom mjestu. Napadač Bijelih nije imao težak posao pogoditi mrežu za svoj deveti prvenstveni gol. Do kraja prvog dijela zaprijetio je i Slaven. Glavčić je dočekao pogrešnu procjenu Pandura, no njegov snažan udarac zaustavlja Štefulj.

U nastavku festival riječkih promašaja. Već u 53. minuti Čolak probija po desnom boku, povratnim pasom upošljava Raspopovića koji s pet metara promašuje cijela vrata. Dodatne probleme za goste napravio je Mikulić u 71. minuti, kada nakon prekršaja na Acostyju ispred kaznenog prostora zarađuje izravni crveni karton. Otvorilo je to prostor u završnici, no Rijeka nije uspjela doći do drugog gola.

Prvo u 84. minuti Halilović silovito tuče, Filipović odbija samo do Raspopovića koji je još jednom oči u oči sa gostujućim čuvarom mreže, no ponovno ne izlazi kao pobjednik. Dvije minute kasnije Andrijašević s ruba kaznenog prostora šalje loptu preko grede. Minutu kasnije ponovno prijeti Halilović, ali Filipović je još jednom na visini zadatka. Uspjeli su Riječani do kraja sačuvati prednost i ponovno doći na četiri boda zaostatka za drugim mjestom.