Nogometaši Rijeke porazom su krenuli u nastavak domaćeg prvenstva. Bijeli su u Maksimiru poraženi s 2:0 u susretu koji je u drugom poluvremenu više sličio pripremnoj utakmici.
30.01.2022.
19:55
Autor: Ivan Ribarić
Nogometaši Rijeke porazom su krenuli u nastavak domaćeg prvenstva. Bijeli su u Maksimiru poraženi s 2:0 u susretu koji je u drugom poluvremenu više sličio pripremnoj utakmici.
DINAMO – RIJEKA 2:0
Strijelci: 1:0 Šutalo 22', 2:0 Oršić 43'
DINAMO: Livaković – Šutalo, Perić, Theophile – Bočkaj, Mišić, Ademi, Ristovski – Oršić, Andrić, Ivanušec
RIJEKA: Labrović – Čestić, Krešić, Velkovski – Braut, Čerin, Selahi, Vukčević – Murić, Drmić, Vučkić
Od samog početka Dinamo je očekivano preuzeo posjed i krenuo u potragu za vodećim pogotkom. Nakon nekoliko uvodnih pokušaja domaćin stiže do prednosti u 22. minuti. Bočkaj i Oršić brzo su izveli udarac iz kuta, a nakon prvotne obrane Labrovića, Šutalo iz neposredne blizine pogađa nebranjenu mrežu.
Jedini riječki pokušaji u prvom dijelu došli su od strane Murića i Čerina koji su udarcima iz daljine pokušali zaprijetiti, no nedostajalo je preciznosti. Krajem prvog dijela stiže i konačno rješenje susreta. Andrić je uspio prevariti na desnoj strani Velkovskog te na drugoj vratnici uposliti usamljenog Oršića koji precizno pogađa pored Labrovića.
U nastavku nije bilo puno uzbuđenja. Oba trenera isprobali su nekoliko igrača s klupe, a dvoboj je više sličio pripremnoj utakmici nego prvenstvenoj. Riječani će iduće subote na Rujevici dočekati Lokomotivu.
Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora