Rijeka doživjela četvrti uzastopni prvenstveni poraz od Gorice

11.08.2019.

21:42

Nogometaši Rijeke doživjeli su prvi prvenstveni poraz u novoj sezoni. Bijeli su na gostovanju kod Gorica poraženi s 2:0 u utakmici u kojoj je Igor Bišćan prilično izmiješao sastav. Bila je to četvrta uzastopna pobjeda Gorice protiv Rijeke.

GORICA - RIJEKA 2:0

Strijelci: 1:0 Ndiaye 45', 2:0 Suk 67'

GORICA: Kahlina - Čabraja, Jovičić, Steenvoorden, Muhammed - Suk, Maslowski - Lovrić, Ndiaye, Mathieu (od 53' Dvorneković) - Zwolinski (od 75' Miya)

RIJEKA: Prskalo - Smolčić, Punčec (od 61' Lončar), Escoval, Raspopović - Lepinjica, Pavičić - Bušnja, Iglesias, Murić (od 46' Čolak) - Acosty (od 73' Kvržić)

Čestitam Gorici na zasluženoj pobjedi, a samo sebe moramo kriviti za ovaj rezultat. Na kraju prvog dijela koje je bilo solidno primili smo gol koji nikada ne bi smjeli primiti. Morali smo u nastavku biti pametniji, kvalitetniji i strpljiviji u probijanju tog bloka. Vidjet ćemo u četvrtak je li nam se isplatilo dat danas šansu nekim drugim igračima, ostaje žal za drugim dijelom i drugim golom. Čini mi se da smo prelagano pali u nastavku, ističe Bišćan.

Nogometaši Rijeke između dvije europske utakmice protiv Aberdeena morali su odraditi četvrto kolo domaćeg prvenstva i gostovanje kod Gorice. Trener Bijelih Igor Bišćan na travnjak je poslao prilično izmijenjen sastav u kojem su ostala samo četvorica igrača od dvoboja u četvrtak. Već u 8. minuti Rijeka prijeti iz prekida. Escoval je bio najviši u skoku, spustio loptu Smolčiću koji puca daleko od okvira gola.

Odmah minutu kasnije na drugoj strani opasno puca Lovrić, no ni on ne pogađa okvir vrata. Do polovice prvoga dijela izgledala je Rijeka svježe i raspoloženo. Prijetili su iz daljine Lepinjica i Escoval, no nitko ozbiljno nije ugrozio Kahlinu. Kad se činilo se da će se na odmor otići bez golova, domaćin je stigao do prednosti. Kahlina je dugom loptom pronašao na desnoj strani Mathieua koji odmah upošljava Ndiayea, a Senegalac iz okreta vara Prskala i donosi vrijednu prednost domaćinu.

U nastavku nismo vidjeli dobro izdanje Bijelih. Osim dobrog udarca Čolaka na početku nastavka koji je završio uz desnu vratnicu, Rijeka nije napravila gotovo ništa. S druge strane, Prskalo je u nekoliko navrata spašavao riječka vrata, no bio je i on nemoćan u 67. minuti kada Suk iz neposredne blizine zakucava loptu u mrežu za konačnu potvrdu još jednog slavlja Gorice nad Rijekom.