Rijeka i Dinamo podijelili bodove u sadržajnom derbiju

13.12.2020.

19:03

Nogometaši Rijeke i Dinama podijelili su bodove u sadržajnom derbiju igranom na Rujevici. Gosti su poveli već nakon dvadesetak sekundi, da bi Riječani već do poluvremena golovima Galović i Menala došla do prednosti. Bod Dinamu u 82. minuti donio je Lauritsen.

RIJEKA - DINAMO 2:2

Strijelci: 0:1 Ivanušec 1', 1:1 Galović 29', 2:1 Menalo 34', 2:2 Lauritsen 82'

RIJEKA: Nevistić - Smolčić, Galović, Capan - Štefulj, Halilović, Lončar, Tomečak - Andrijašević (od 19' Kulenović), Murić - Menalo

DINAMO: Livaković - Gvardiol, Theophile, Lauritsen, Moharrami - Oršić, Franjić, Jakić, Ivanušec - Petković, Gavranović

Nogometaši Rijeke nakon pobjede u oproštaju od Europske lige na Rujevici su u derbiju 15. kola domaćeg prvenstva dočekali Dinamo. Trener Bijelih Simon Rožman na teren je od prve minute poslao istu momčad koja je u četvrtak pobijedila AZ Alkmaar. Početak dvoboja kao iz noćne more za Rijeku. Već u 23. sekundi Petkovićev udarac odbija se do Ivanušec koji precizno pogađa pored Nevistić za rano vodstvo gostiju. U 9. minuti Oršić prije iz slobodnog udarca, ali ne pogađa okvir gola.

Kako su minute prolazile Riječani su izgledali sve bolje. To su naplatili nakon pola sata igre kada Murić iz kornera na drugoj vratnicu pronalazi glavu Galović koji pogađa mrežu za izjednačenje. Šest minuta kasnije potpuni preokret Bijelih. Tomečak je ubacio s desne strane, a Menalo u trku glavom pogađa mrežu Livakovića. Pokušali su gosti odgovoriti preko Gavranovića, no njegov pokušaj zaustavlja Nevistić.

Nastavak je donio dominaciju Dinama koji je bio daleko opasniji protivnik. U 53' prvi je zaprijetio Theophile, ali Nevistić brani. Deset minuta kasnije sjajno puca Hajrović, no opet je na visini zadatka riječki čuvar mreže. U 72' Oršić iz slobodnog udarca prijeti, no pogađa gredu. U 82' Dinamo ipak stiže do izjednačenja. Nakon što je Oršić još jednom zatresao gredu, u nastavku akcije ubačaj Hajrovića pronalazi Lauritsena koji pogađa za konačnih 2:2.