21:25 / 23.05.2015.

Autor: Korado Vujnović

Rijeka na oproštaju od svojih navijača uvjerljivo svladala Osijek

Ovacije i skandiranje oko 5000 gledatelja Matjažu Keku i njegovoj momčadi po okončanju dvoboja, zahvala je ne samo za večerašnju pobjedu, nego i za još jednu uspješnu sezonu.

RIJEKA - OSIJEK 3:0

Strijelci: 1:0 Balaj 18’; 2:0 Sharbini 34’ (11m); 3:0 Tomasov 66’

RIJEKA: Vargić - Tomečak (od 39’ Bertoša), Lešković, Samardžić, Leovac - Jugović, Bradarić (od 71’ Radošević), Močinić, Tomasov - Balaj, Sharbini (od 80’ Ajayi)

OSIJEK: Mikulić - Matas, Bralić, Laštro, Pavić - Škorić, Čuljak - Šorša, Vojnović (od 46’ Špehar), Glavaš (od 71’ Anić)- Perošević (od 75’ Mešanović)

Spustio se zastor podno stijena. Odigrali su Bijeli posljednji prvenstveni susret na Kantridi ove sezone i uvjerljivo svladali Osijek s 3:0. Ovacije i skandiranje oko 5000 gledatelja Matjažu Keku i njegovoj momčadi po okončanju dvoboja, zahvala je ne samo za večerašnju pobjedu, nego i za još jednu uspješnu sezonu. A svjedočili su navijači Rijekevečeras još jednoj dominaciji svojih ljubimaca.

U 29’ susreta navijači na zapadnoj tribini su slaveći 28. rođendan i kraj uspješne sezone izvjesili transparent s natpisom: “Pogled sa zapada - 28 godina - Kantrida najdraža” Sve je skupa začinjeno dojmljivom koreografijom upotpunjenoj velikom zastavom na kojoj je oslikan pogled na Kantridu sa zapadne tribine.

Prvu prigodu stvorili su Bijeli u 10’. Požrtvovni Balaj ukrao je loptu neopreznom Braliću, sjurio se ka gostujućem golu, ali s desetak metara neprecizno pucao. Osam minuta kasnije Riječani su poveli. Desnu je stranu probio Tomečak, povratnom loptom uposlio Sharbinija čiji udarac s 15 metara blokira Bralić. Lopta se odbija na nogu Balaju, kojem sa sedam metara nije bilo teško savladati nemoćnog Mikulića. Samo četiri minute kasnije ponovno su u glavnoj ulozi Tomečak i Balaj. Prvi je sjajno ubacio, a drugi glavom s desetak metara pucao pokraj gola. U 30’ Tomasov nakon dubinske lopte Leovca izlazi iskosa s lijeve strane oči u oči s Mikulićem, ali puca visoko preko gola. U 32’ jedanaesterac za Bijele. Bralić kasni u startu i ruši Tomečaka, a Marin Vidulinpokazuje na bijelu točku. Iako se poskliznuo prilikom udarca, Sharbini sretno i spretno pogađa za vodstvo 2:0. U 39’  Tomečak je osjećajući posljedice Bralićevog starta napustio igru. Ispratile su tribine desnog braniča uz gromoglasan pljesak i skandiranje za sve ono što je pokazao u protekle dvije sezone. Lako je moguće da je ovo bio Tomečakov oproštaj od Kantride.

Nastavak novom prijetnjom otvara Balaj. Dugu dubinsku loptu Leškovića na rubu kaznenog prostora spušta prsima te je iz prve snažno šalje pokraj gola. U 60’ gosti ostaju s igračem manje. Zbog nepotrebnog prekršaja nad Jugovićem na  sredini terena Bralić je zaradio drugi žuti karton. Igra gostiju koja je i do tada bila bezopasna u potpunosti se raspala. Samo šest minuta kasnije Bijeli postižu treći pogodak. Nakon akcije Jugovića i Sharbinija, Tomasov sa sedam metara posprema loptu u nebranjenu mrežu. Mogao je pobjedu na kraju začiniti Balaj. Njegov snažan udarac sa 18 metara odsjeo je na gredi.

Razlika u kvaliteti, začinjena odgovornim pristupom, donijela je riječkoj  momčadi novu uvjerljivu pobjedu. Osječani tijekom 90 minuta nisu stvorili niti jednu prigodu. Nekoliko su puta pokušali priprijetiti udarcima s distance, no ni jednom nisu uputili udarac u okvir gola.