Rijeka nastavila niz pobjeda protiv Istre 1961

07.06.2020.

20:52

Nogometaši Rijeke nastavili su pobjednički niz protiv Istre 1961. Bijeli su u Puli slavili s 3:1 i time ponovno došli na drugo mjesto prvenstvene ljestvice. Pogotke za Rijeku zabijali su Lončar, Čolak i Murić.

ISTRA 1961 - RIJEKA 1:3

Strijelci: 0:1 Lončar 6', 0:2 Čolak 70', 1:2 Perić-Komšić 88', 1:3 Murić 90+3'

ISTRA 1961: Duka - Tomašević, Galilea, Bosančić - Franić, Močinić, Blagojević, Pavić - Guzina, Delić, Gržan

RIJEKA: Pandur - Escoval, Galović, Capan - Braut, Halilović, Lepinjica, Tomečak - Lončar, Andrijašević - Čolak

Trener Bijelih Simon Rožman imao je puno problema u slaganju početnog sastava budući da su zbog ozljeda uoči dvoboja otpali Gorgon, Velkovski i Štefulj, dok je Smolčić odrađivao kaznu zbog crvenog kartona protiv Osijeka. Na zagrijavanju uoči početka ozlijedio se i Raspopović, pa je od prve minute krenuo Braut.

Start iz snova za Riječane! Već u 5. minuti Čolak bježi Galilei koji ga ruši na rubu kaznenog prostora. Lončar vrhunski izvodi slobodan udarac, prebacuje zid i pogađa lijeve rašlje nemoćnog Duke. Nakon uvodnog vodstva premalo smo vidjeli od obje momčadi u prvih 45 minuta. Do predaha je domaćin dvaput zaprijetio preko Blagojevića i Bosančića, no bezopasno za vrata Pandura.

Nastavak donosi puno bolju igru Istre 1961, pogotovo u prvih 15 minuta. Već u 46' Delić opasno puca, ali Pandur odbija u korner. Iz tog udarca iz kuta još je opasniji Tomašević, no ponovno je na visini zadatka sjajni Pandur. U 55' glavom je opasan Guzina, no i ovoga puta pobjedu odnosi riječki čuvar mreže.

Kada se činilo da će Rijeka teško živjeti do kraja susreta, stiže drugi riječki pogodak. Tomečak je lijevom nogom ubacio s desne strane, a na pet metara Čolak glavom posprema loptu iza leđa Duke. Pokušavala je Istra do kraja doći do pogotka, i u tome uspjela u 88. minuti. Gržan je prevario Piresa te na drugoj vratnici našao usamljenog Perić-Komšića.

Potpunu dramu ipak nismo vidjeli. Riječka kontra u nadoknadi vremena rezultira sjajnim potezom Murića koji prebacuje istrčalog Duku i postavlja konačnih 1:3.