Rijeka pobijedila Kopenhagen i ponovno izborila Europsku ligu!

01.10.2020.

21:49

Nogometaši Rijeke izborili su grupnu fazu Europske lige. Bijeli su nadahnutom predstavom s 1:0 pobijedili Kopenhagen i sutra će od 13 sati biti u ždrijebu skupina europske jeseni. Iako ga se često osporavalo, Simon Rožman je unatoč svim kritikama napravio nemoguće.

KOPENHAGEN - RIJEKA 0:1

Strijelci: 0:1 Ankersen 19' (ag)

KOPENHAGEN: Johnsson - Ankersen, Nelsson, Sigurdsson, Bengtsson - Zeca, Stage - Biel, Older Wind, Fischer - Wilczek

RIJEKA: Nevistić - Smolčić, Velkovski, Capan - Štefulj, Čerin, Pavičić, Tomečak - Lončar, Andrijašević - Kulenović

Trener Bijelih Simon Rožman imao je nesreću da mu se na službenom treningu dan uoči dvoboja ozlijedio Murić, pa je u vrhu napada prvi put od prve minute krenuo Kulenović. Iza njega puno se očekivalo od Lončara i Andrijaševića koji su bili zaduženi za pomoć u kreaciji i stvaranju napadačkih akcija. Domaćin je prvi zaprijetio u 4. minuti kada Wind glavom puca ravno u Nevistića.

Bijeli su se od samog početka agresivno postavili i na terenu i u prvoj prilici stigli do ključnog pogotka. Kulenović je između dvojice igrača osvojio loptu koja stiže do Andrijaševića. Kapetan Bijelih sjurio se prema kaznenom prostoru, dočekao sudaranje dvojice domaćih braniča i lobom prebacio Johnssona. Njegov udarac odsjeda na gredi, a Ankersen loptu odbija u mrežu.

Trebalo je proći desetak minuta da se Danci oporave od šoka nakon čega Stage glavom puca pored gola. Čvrsto i borbeno prvo poluvrijeme u kojem nije bilo puno prilika budući da su Riječani zatvorili sve prilaze svojim vratima. Nastavak donosi prvu opasnost pred danskim golom. Andrijašević je pronašao Kulenovića čiji udarac brani Johnsson. Minutu kasnije na drugoj strani prijeti Wind, ali njegov udarac odlazi preko gola.

U 52. minuti Wiel pokušava iz slobodnjaka, ali Nevistić je na mjestu. Nakon davdesetak minuta žestoke borbe na sredini terena Wilczek je opasan, ali njegov volej odlazi malo iznad grede. Dvije minute kasnije isti igrač je opet u prilici, ali ovoga puta Nevistić sigurno brani. U 81. minuti umalo rješenje dvoboja. Kulenović se izborio za udarac s pet metara, a Johnsson s puno sreće zaustavlja loptu između svojih nogu.

Do kraja susreta Danci su bacili sve karte u napad, ali Riječani su imali odgovor na svaki njihov pokušaj. Završni zvižduk dočekali su Bijeli podignutih ruku i golemim veseljem proslavili prolazak u grupnu fazu Europske lige. Sutrašnji ždrijeb od 13 sati donijet će Rijeci i protivnike, ali jedino je sigurno da će Rijeka i ove jeseni odigrati šest europskih dvoboja za uživanje.