Rijeka pobijedila Rudeš, Puljić pogotkom na vrhu liste strijelaca

28.04.2019.

20:53

Nogometaši Rijeke u posljednjoj utakmici 31. kola na Rujevici su s 3:1 bili bolji od Rudeša. Bijeli su u četiri minute prvoga dijela zabili dva pogotka, da bi konačnu potvrdu pobjede golom u nastavku donio Čolak.

RIJEKA - RUDEŠ 3:1

Strijelci: 1:0 Lončar 35', 2:0 Puljić 39', 2:1 Lisakovich 44', 3:1 Čolak 69'

RIJEKA: Sluga - Mamić, Živković, Punčec, Kvržić - Lepinjica, Lončar (od 79' Capan) - Acosty (od 64' Čolak), Pavičić, Murić - Puljić (od 88' Bušnja)

RUDEŠ: Banić - Obanor, Pejović (od 65' Pantalon), Smoljo, Filipović - Vuco (od 46' Halilović), Erick - Juranović, Lisakovich, Kovačević (od 75' Mrkonjić) - Štrkalj

Gledatelja: 2846

Nervozna utakmica u kojoj smo se mi čitavo vrijeme mučili s pronalaskom ritma. Očito je da je naporan tjedan ostavio više posljedica na nas nego što sam očekivao i nije nam bilo lako. Bez ozbira na sve, smogli smo snage doći do pobjede i upisati jako važna tri boda i na tome čestitam svojim igračima, rekao je Bišćan.

Nogometaši Rijeke nakon prolaska u finale Hrvatskog kupa vratili su se prvenstvenim obvezama. U posljednjoj utakmici 31. kola Bijeli su na Rujevici ugostili posljednju momčad lige, zagrebački Rudeš. Trener Igor Bišćan zbog kartona nije mogao računati na Halilovića, umjesto kojeg je od prve minute krenuo oporavljeni Lončar. Prvih pola sata proteklo je u nadmetanju na sredini terena u kojem nije bilo konkrentnosti s obje strane.

U 35. minuti Rijeka dolazi do vodstva. Vuco je pogriješio na sredini terena i dodao loptu Pavičiću, a veznjak Bijelih odmah uposlio Puljića koji na drugoj vratnici pronalazi usamljenog Lončara. Njegov posao nije bio težak budući da je imao prazna vrata. Četiri minute kasnije povećanje riječke prednosti. Ubačaj Kvržića s desne strane na drugoj vratnici pronalazi Puljića koji petnaestim golom izbija na vrh ljestvice strijelaca zajedno s Osijekovim Marićem.

U zadnjim minutama gosti stižu do smanjenja zaostatka. Kovačevićev ubačaj na pet metara dolazi do Lisakovicha koji iz drugog pokušaja goste vraća u utakmicu. U drugom dijelu Rudeš je bolje krenuo, no Bijeli u 69. minuti riješavaju pitanje pobjednika. Ubačaj iz kuta Murića dolazi do Lepinjice koji glavom spušta do Čolaka koji postavlja konačnih 3:1. Rijeka je ovom pobjedom ponovno šest bodova ispred Osijeka i devet ispred Hajduka.