18:33 / 24.02.2015.

Autor: Ivan Dorian Molnar

Rijeka poražena od Krka u pripremnoj utakmici

Ivan Kovačević doveo je Krk u vodstvo u 24. minuti, prednost domaćina povećao Tucaković iz slobodnog udarca početkom nastavka, a konačnih je 2:1 u 68. minuti postavio Ivan Močinić.

Pripremna utakmicaKRK – RIJEKA 2:1 (1:0). Krk, Igralište Josip Uravić Pepi. Gledatelja: 100. Sudac: Veljačić (Omišalj). Strijelci: 1:0 Kovačević 24', 2:0 Tucaković 48', 2:1 Močinić 68'. KRK: Tomašić, Kurolt, Jurasić, Konjić, Maglić, Nenadić, Tucaković, Čuturilo, Pejanović, Kovačević, Zec. (Još su igrali: M. Rošić, Grdinić, Lugušić, Turčić, Radić, Ilić, L. Rošić, Zubčić, Žic.) RIJEKA: Nwolokor, Bertoša, Lešković, Vešović, Budicin, Močinić, Cvijanović, Ajayi, Tomasov, Hristov, Ivančić. (Još su igrali: Berković, Collins, Gerald, Fumić, Budan, Vidas, Bajić).

Međužupanijski ligaš Krk iznenađujuće je pobijedio Rijeku s 2:1 u pripremnom susretu odigranom po kiši na stadionu Josip Uravić Pepi. Bijeli su dvobojem protiv momčadi Davora Dželalije željeli nastaviti kontinuitet utakmica srijeda-subota, što ih očekuje u daljnjem tijeku sezone. Susret je iskoristio i trener Riječana Matjaž Kek, koji je priliku dao igračima s manjom minutažom u prvenstvu, pa tako ogled na Krku nije počeo nijedan igrač iz prvog sastava protekle nedjelje u Parku mladeži. Idući prvenstveni susret Riječane očekuje u subotu, kada na Kantridi dočekuju Slaven Belupo.

Unatoč dobrom početku i nekoliko prilika Rijeke, u vodstvo je došao domaćin. Igrala se 24. minuta kada je svojim čuvarima pobjegao Ivan Kovačević i matirao Nwokolora za 1:0. Blizu izjednačenja Bijeli su bili krajem prvog dijela, ali Hristov nije uspio stići na petercu dobru loptu Tomasova.

Na samom startu drugog poluvremena Krk je povećao svoju prednost. Tucaković je s 18 metara izveo odličan slobodan udarac, prebacio živi zid i pogodio za 2:0. Uslijedio je veliki broj izmjena, što je uzrokovalo drugačiji tijek susreta. Rijeka je i dalje pritiskala, a trud se isplatio u 68. minuti. Ivan Močinić lijepo je izbacio domaćeg braniča i pogodio suprotni kut Tomašićeve mreže za 2:1. Nastavili su Bijeli nizati prilike, ali prvo su Budan, a zatim Ivančić glavom pred sam kraj (pokraj same vratnice) propustili donijeti izjednačenje Rijeci.