Rijeka preokretom u nastavku došla do pobjede na Poljudu

24.04.2016.

17:30

Autor: Korado Vujnović

Nakon prvoga lošeg i bezidejnog poluvremena u kojem je nedostajalo agresivnosti, u nastavku su nogometaši Rijeke pokazali svu svoju moć te dokazavši razliku u kvaliteti preokrenuli rezultat i po drugi put ove sezone svladali Hajduk na Poljudu.

HAJDUK - RIJEKA 1:2 Strijelci: 1:0 Sušić 25’; 1:1 Vešović 56’; 1:2 Gavranović 79’ HAJDUK: Grbić - Bašić (od 55’ Šimić), Bilyy (od 83’ Maloku), Velazquez, Milić - Jefferson - Sušić, Vojković (od 80’ Vojković), Kalik, Tudor - Mastelić RIJEKA: Vargić - Ristovski, Samardžić, Lešković, Zuta - Bradarić, Maleš - Tomasov (od 69’ Matei), Gavranović (od 83’ Močinić), Bezjak - Balaj (od 53’ Vešović).

Otvorio je Matjaž Kek 127. Jadranski derbi s Mateijem na klupi. Imao je posljednjih dana Rumunj problema s ozljedom, pa je u početnu postavu upao Balaj, a Bezjak iz vrha napada prekomandiran na lijevu stranu veznoga reda.

Otvorili su Riječani susret mlako, bez dovoljno agresije u duelu. Iako se Hajduk od samog početka nametnuo, prvu prigodu imali su gosti već u 8’. Dugu loptu Samardžića primio je Tomasov, prevario Velazqueza, ali u srazu "oči u oči" domaći vratar Grbić bio je uspješniji.

U 25’ Hajduk je naplatio veću želju i borbenost. Došli su domaćini do pogotka iz akcije koja nije puno obećavala. Mastelić je podvalio loptu za Sušića, zaspala je riječka obrana, a domaći kapetan s desetak metara iskosa s lijeve strane, pokraj nemoćnog Vargića, pogađa suprotni kut.

Ništa se bitno nije nakon pogotka promijenilo u odnosu snaga na terenu. Priprijetili su Bijeli do odmora dva puta s distance. Gavranović u 28’ puca s 25 metara ravno u Grbića, Malešov pokušaj s iste udaljenosti u 39’ prolazi tik uz vratnicu. Najbolju domaću prigodu do odmora propustio je Velazquez, nakon udarca iz kuta pucao je domaći središnji branič s pet metara, neometan, visoko preko gola.

U nastavku sasvim druga priča. Krenuli su Riječani odmah s pritiskom, visoko podignuvši zadnju liniju. Nakon samo tri minute igre - stopostotna prigoda. Nakon asistencije Ristovskog Tomasov izlazi sam pred Grbića, a domaći vratar još jednom izlazi kao pobjednik. U 53’ ključni trenutak utakmice: u igru, umjesto Balaja, ulazi Vešović i već tri minute kasnije Riječani dolaze do izjednačenja. Ubacio je Bradarić, Lešković glavom vratio u srce peterca, a nakon gužve Vešović sa sedam metara pogodio mrežu.

Nakon perioda bez prigoda, Kekova je momčad okrunila bolju igru novim pogotkom. Po lijevoj je strani prošao Matei, prizemnom loptom na dva metra od gol crte pronašao Gavranovića, kojem nije bilo teško postaviti nogu i loptu skrenuti u nebranjenu mrežu. Mogli su Bijeli u 82’ odagnati svu neizvjesnost oko pobjednika. Matei je izbacio Vešovića koji s desetak metara iskosa puca tik uz suprotnu vratnicu.

Pokušali su Splićani stihijskim napadima do kraja doći do izjednačenja, no bez ideje i sa sve manje snage jednostavno nisu mogli probiti dobro organizirani riječki blok. Produžio se tako niz nepobjedivosti Rijeke u utakmicama s Hajdukom. Već 15 međusobnih ogleda Splićani ne znaju za pobjedu.