Rijeka preokretom u zadnjih pola sata ušla u još jedno finale Kupa

31.05.2020.

22:16

Nogometaši Rijeke sjajnim su preokretom izborili sedmo finale Hrvatskog kupa. U dvoboju protiv Osijeka, Bijeli su na Rujevici nadoknadili dva gola zaostatka, i na krilima Murića, Čolaka i Yatekea ušli u finale gdje ih 1. kolovoza u Šibeniku čeka Lokomotiva.

RIJEKA - OSIJEK 3:2

Strijelci: 0:1 Bočkaj 16', 0:2 Bočkaj 48', 1:2 Murić 66', 2:2 Čolak 74' (11m), 3:2 Yateke 86'

RIJEKA: Pandur - Smolčić (od 67' Yateke), Galović (od 54' Velkovski) , Capan - Štefulj, Lepinjica, Andrijašević, Halilović (od 54' Murić), Tomečak - Gorgon (od 54' Lončar), Čolak (od 90' Escoval)

OSIJEK: Ivušić - Silva, Škorić, Majstorović, Talys (od 88' Ndockyt) - Žaper (od 88' Mbakogu), Kleinheisler, Lončar - Grezda (od 62' Jugović), Marić, Bočkaj

Trener Bijelih Simon Rožman nakon dva i pol mjeseca stanke na teren je poslao najjači mogući sastav koji je slavio u Jadranskom derbiju. U zadnjoj liniji od prve je minute krenuo Capan u tandemu sa Galovićem i Smolčićem. Početak je donio ispitivanje snaga s obje strane te privikavanje na natjecateljske dvoboje kojih nije bilo gotovo tri mjeseca.

Prva šansa pripala je Rijeci nakon što je Lepinjica s ruba kaznenog prostora tukao preko grede. Minutu kasnije vodstvo gostiju, Silva je uputio preciznu prizemnu loptu prema drugoj stativi, cijela riječka obrana ostala je ukopana, a precizan pas najbolje koristi Bočkaj za prednosti Osječana.

Siromašno prvo poluvrijeme završilo je pogreškom Galovića, koju nije iskoristio Marić. Udarac osječkog napadača završio je iznad grede. Nastavak donosi novi šok za Riječane. Pandur pogrešnim ispucavanjem dodaje loptu ravno u noge Bočkaja koji preciznim udarcem s lijeve strane iskosa udvostručuje gostujuću prednost.

Činilo se kako će Osijek rutinski privesti dvoboj kraju, no u 55. minuti Kleinheisler zarađuje drugi žuti karton i gosti ostaju s igračem manje. Dojam je kako je glavni sudac Igor Pajač prestrogo isključio mađarskog veznjaka. Nakon toga Rijeka je zagospodarila terenom i u 66. minuti stigla do pogotka nade. Ubačaj Štefulja odbija se do Murića koji je prvi na lopti i sjajnim udarcem pogađa prvi kut nemoćnog Ivušića.

Pet minuta kasnije kazneni udarac za Rijeku. Nakon duela Talysa i Capana, Pajač uz veliko negodovanje gostiju pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Čolak, te se Rijeka u samo pet minuta vratila iz ponora. Nastavili su Bijeli dominirati s igračem više, te naposljetku potpuno preokrenuti susret. U 86. minuti Velkovski i Lončar vuku sjajnu kontru koju preciznim udarcem u pogodak pretvara Yateke.

Do kraja susreta mogli su gosti stići do još jednog izjednačenja. U završnim minutama susreta nakon gužve u riječkom kaznenom prostoru, lopta stiže do Silve čiji udarac fantastično zaustavlja Pandur. Riječani su tako velikim preokretom ušli u finale Kupa gdje ih 1. kolovoza u Šibeniku očekuje susret s Lokomotivom.