19:52 / 21.08.2020.

Rijeka promašivala, Lokomotiva jednim udarcem do tri boda

Nogometaši Rijeke doživjeli su prvi prvenstveni poraz u novoj sezoni. Bijeli su na gostovanju u Kranjčevićevoj kod Lokomotive poraženi s minimalnih 1:0, u dvoboju u kojem su se pošteno ispromašivali, dok je domaćin iz jednog udarca došao do sva tri boda.

LOKOMOTIVA - RIJEKA 1:0

Strijelci: 1:0 Halilović 53'

LOKOMOTIVA: Hendija - Marković, Kolinger, Osmanković (od 68' Vojković) - Čeliković, Petrak, Đira (od 15' D.Halilović), Gluhaković - Sammir (od 78' Kallaku) - Tuci (od 78' Budimir), Ćuže

RIJEKA: Pandur - Galović, Velkovski (od 81' Iglesias), Escoval - Štefulj, T.Halilović (od 46' Pavičić), Lepinjica (od 69' Ristovski), Braut (od 69' Raspopović) - Lončar (od 55' Murić), Yateke - Čolak

Na 30 stupnjeva po teškim uvjetima za bilo kakav nogomet trener Bijelih Simon Rožman poslao je na teren gotovo identičnu momčad koja je prošlog vikenda pobijedila Šibenik. Jedine promjene bile su ulazak Yatekea umjesto Murića te povratak Velkovskog. Od samog starta bolja Rijeka. Već u 4. minuti Halilović puca iz daljine preko gola. Dvije minute kasnije Čolak iz voleja slabašno gađa pored desne vratnice.

Najbolja šansa prvog dijela u 14. minuti. Halilović je sjajno proigrao Yatekea koji s pet metara desno iskosa pogađa u Hendiju. U 29' opet je opasan Yateke, ali njegov udarac glavom sigurno zaustavlja domaći čuvar mreže. Posljednju priliku u prvom poluvremenu vidjeli smo u 33. minuti kada Lončar puca preko grede. Lokosi u 45 minuta praktički nisu ozbiljno prešli polovicu igrališta, ali su čuvali barem bod.

Nastavak donosi odmah šok za Bijele. Iz prve suvisle akcije domaćin stiže u prednost. Ćuže je ubacio s lijeve strane, a Dino Halilović neometan i zaboravljen iz drugog plana glavom pogađa donji lijevi kut nemoćnog Pandura. Nakon toga zatišje sve do završnih petnaest minuta. U 75' nevjerojatni promašaji Yatekea. Murić je izveo indirektan udarac, lopta se od domaćeg bloka odbija do Yatekea koji iz dva pokušaja s dva metra ne uspijeva savladati Hendiju.

Pet minuta kasnije Murić nakon kornera opasno puca iskosa, Hendiji lopta prolazi kroz ruke i pogađa na crti Čolaka u glavu. U nastavku odbijanca Hendija rukom čisti loptu s gol linije. Pritiskala je Rijeka, ali do pogotka nije stigla. Domaćin je tako iz jednog ozbiljnog udarca došao do pogotka vrijednog sva tri boda.