Rijeka sjajnim prvim dijelom došla do pobjede protiv Astre

27.06.2017.

19:22

Nogometaši Rijeke u trećoj pripremnoj utakmici, uoči početka nove sezone, slavili su protiv rumunjske Astre s 3:1. Pogotke za Bijele u prvom poluvremenu postigli su Gavranović i Matei koji je bio dvostruki strijelac. U 33. minuti zbog ozljede izašao Vešović.

RIJEKA - ASTRA 3:1

Strijelci: 1:0 Gavranović 7', 2:0 Matei 22', 3:0 Matei 42'

RIJEKA: Prskalo (od 51' Sluga) - Ristovski (od 73' Čeliković), Župarić (od 45' Šofranac), Elez (od 45' Punčec), Vešović (od 33' Zuta) - Mišić (od 64' Đoković), Bradarić (od 73' Matić) - Heber (od 57' Čanađija), Gorgon (od 45' Martić), Matei (od 82' Ajayi) - Gavranović (od 45' Črnic).

Nakon Rabotničkog i Triglava, Rijeka je u trećoj pripremnoj utakmici uoči početka nove sezone igrala protiv rumunjske Astre. Trener Bijelih Matjaž Kek na teren u Kranju izveo je najjaču moguću postavu u kojoj je poziciju lijevog beka umjesto Zute zauzeo Vešović, dok je iza Gavranovića na mjestu polušpice ponovno bio Gorgon.

Odmah od starta utakmice vidjelo se kako je na teren izašla jedna raspoložena Rijeka, željna dobre predstave i pobjede nakon remija protiv Triglava. U sedmoj minuti prvi pogodak. Matei je proslijedio loptu Gavranoviću koji sjajnom minijaturom vara gostujuću obranu i pogađa ispod nogu vratara Astre za rano vodstvo Rijeke. Nastavili su Bijeli i nakon gola pritiskati i nizati udarce. Pucali su s gotovo svih pozicija Gorgon, Heber i Gavranović.

Trener Bijelih Matjaž Kek morao je prisilno mijenjati već u 33. minuti, kada umjesto ozlijeđenog Vešovića na teren ulazi Zuta. Crnogorac je prilikom ispucavanja lopte dobio neugodan udarac u desnu nogu te je šepajući, uz pomoć liječničke službe, napustio teren.

Drugi pogodak vidimo u 22. minuti. Gorgon je s vrha kaznenog prostora na lijevoj strani uposlio Mateija koji preciznim udarcem lijevom nogom od stative pogađa mrežu za povećanje vodstva. Do kraja prvog dijela Bijeli dolaze i do trećega gola. Ovoga puta pomogla je rumunjska obrana, čiju pogrešku kažnjava razigrani Matei za uvjerljivo vodstvo nakon prvih 45 minuta.

U nastavku susreta nismo gledali previše dobrog nogometa. Najveću priliku za Rijeku imao je Šofranac u 49. minuti, kada je na dodavanje Mateija iz voleja s ruba kaznenog prostora zatresao gredu.

U 71' Matei je sam krenuo prema golu Astre, ali njegov udarac završava visoko preko vrata. U posljednjoj minuti susreta, na svojoj polovici terena loptu gubi Šofranac, pa Rumunji dolaze do počasnog pogotka. Prvo poluvrijeme bilo je vjerojatno najbolje izdanje riječke momčadi u dosadašnjem tijeku priprema, dok je nastavak ponudio uspavanku.