22:21 / 12.08.2021.

Rijeka sjajnom predstavom razveselila Rujevicu i prošla škotski Hibernian

Nogometaši Rijeke odličnom su predstavom izborili plasman u play-off Konferencijske lige. Bijeli su na dobro popunjenoj Rujevici s 4:1 pobijedili škotski Hibernian i izborili dvoboj s grčkim PAOK-om. Strijelci za Rijeku bili su Pavičić, dvostruki strijelac Abass i Bušnja.

RIJEKA - HIBERNIAN 4:1

Strijelci: 1-0 Pavičić 37', 1:1 Magennis 56', 2:1 Abass 68', 3:1 Abass 73', 4:1 Bušnja 90'

RIJEKA: Prskalo - Smolčić, Krešić, Galović, Tomečak - Čerin, Pavičić - Ampem, Murić, Abass - Obregon

HIBERNIAN: Macey - Doig, McGregor, Porteous, McGinn - Murphy, Newell, Doyle-Hayes, Magennis - Nisbet, Boyle

Riječani su bolje otvorili susret i od početka preuzeli posjed i dominaciju utakmicom. Vodeći pogodak pao je u 37. minuti nakon brze akcije i sjajne asistencije Ampema na pet metara gdje se iz drugog plana pravovremeno ubacio Pavičić. Nastavak je donio gostujuće izjednačenje nakon pogreške Galovića koju koristi Magennis.

Ključni trenutak događa se desetak minuta kasnije kada drugi žuti karton zarađuje McGregor. Odmah je Rijeka iskoristila ponuđeno i nakon udarca iz kuta Murića snalažljivošću Abassa vratila prednost. Gosti su se do kraja potpuno raspali što su znali iskoristiti Abass u 73' i Bušnja krasnom minijaturom na samom kraju utakmice.