Rijeka slavljem u Maksimiru izborila polufinale Kupa

01.12.2021.

20:31

Nogometaši Rijeke izborili su polufinale Hrvatskog kupa. Bijeli su u dramatičnoj utakmici u Maksimiru slavili s 1:3 na krilima fantastičnog Labrovića koji je u nekoliko navrata spašavao riječka vrata. Strijelci za Bijele bili su Obregon, Drmić i Murić.

DINAMO - RIJEKA 1:3

Strijelci: 0:1 Obregon 27', 0:2 Drmić 30', 1:2 Tolić 73', 1:3 Murić 90'

DINAMO: Zagorac - Moharrami, Theophile, Šutalo, Franjić - Gojak, Mišić - Oršić, Ivanušec, Menalo - Petković

RIJEKA: Labrović - Smolčić, Velkovski, Galović - Vukčević, Selahi, Čerin, Ampem - Pavičić, Obregon - Drmić

Riječani su u Maksimir stigli sa željom da i ove sezone izbore plasman u polufinale Hrvatskog kupa. Goran Tomić na vratima je priliku dao Labroviću, dok je od prve minute u napadu krenuo Obregon.

Prvo poluvrijeme donijelo je dva brzinska riječka pogotka u razmaku od samo tri minute. U 27' Ampem sjajno vidi samog Obregona koji preciznim udarcem dovodi Rijeku u vodstvo. Tri minute kasnije Vukčević na pet metara nalazi Drmića koji postavlja 0:2.

Nastavak je donio pritisak Dinama koji je u 73. minuti golom Tolića vratio neizvjesnost u susret. Na samom kraju kada je i Zagorac otišao prema naprijed, Murić je pogodio prazna vrata za konačnih 1:3.

Junak utakmice bio je sjajni Labrović koji je tokom cijelog susreta s nekoliko fantastičnih obrana čuvao riječka vrata.