17:32 / 01.10.2019.

Rijeka u Bujama s jedanaest pogodaka izjednačila najveću klupsku pobjedu

Nogometaši Rijeke plasirali su se u osminu finala Hrvatskog nogometnog kupa. Bijeli su na gostovanju u Bujama postigli jedanaest pogodaka čime su izjednačili svoju najveću pobjedu u klupskoj povijesti.

BUJE - RIJEKA 0:11

Strijelci: 0:1 Murić 4', 0:2 Čolak 10', 0:3 Čolak 16', 0:4 Punčec 26', 0:5 Pavičić 31', 0:6 Punčec 54', 0:7 Mamić 67', 0:8 Lončar 74', 0:9 Vuk 80', 0:10 Murić 82', 0:11 Smolčić 90'

Golijadu u Bujama već u 4. minuti otvorio je Murić udarcem s ruba kaznenog prostora. Do polovice prvog dijela bilo je već 0:3. U dvije gotovo identične akcije ubacio je Mamić, a glavom mrežu tresao Čolak. Nakon prvog poluvremena Bijeli su već imali pet golova prednosti. Murić je iz kornera pronašao Punčeca, dok je Pavičićev udarac prevario domaćeg vratara.

U nastavku još šest riječkih pogodaka. Punčec i Murić došli su do svojih drugih golova, dok su se među strijelce još upisivali Vuk, Lončar, Smolčić i Mamić. Bijeli će u osmini finala Kupa krajem listopada gostovati kod Varaždina.