Rijeka u polufinalu Kupa! Čolak jedinim golom "srušio" Dinamo

05.02.2020.

19:01

Nogometaši Rijeke izborili su plasman u polufinale Hrvatskog kupa. Bijeli su u tvrdoj utakmici po teškim vremenskim uvjetima s minimalnih 1:0 pobijedili Dinamo. Jedini pogodak na susretu postigao je Čolak u 16. minuti.

RIJEKA - DINAMO 1:0

Strijelci: 1:0 Čolak 16'

RIJEKA: Pandur - Štefulj, Smolčić, Escoval, Velkovski, Tomečak (od 90' Raspopović) - Lončar (od 75' Acosty), Lepinjica, Halilović - Andrijašević - Čolak

DINAMO: Livaković - Leovac (od 78' Ćuže), Dilaver, Perić, Stojanović - Moro, Gojak - Oršić, Majer (od 63' Gavranović), Kadzior (od 71' Hajrović) - Petković

Čestitke igračima koji su uložili svu energiju koju su imali. Dobro smo se pripremili, u teškim uvjetima imali kontrolu utakmice i postigli pogodak u pravi trenutak. Nismo puno dali Dinamu osim jedne sjajne šanse i zasluženo smo pobijedili. Igrači su igrali jedan za drugog, pokazali su zajedništvo i svoj maksimum. Svaka pobjeda je slatka, a u natjecanju poput Kupa važno je samo prvo mjesto. Nema nikakve euforije, ističe Rožman.

Nakon uvodnog prvenstvenog poraza od Lokomotive, nogometaši Rijeke na Rujevici su protiv Dinama tražili put ka polufinalu Kupa. Uoči dvoboja bilo je poznato kako zbog ozljeđa neće igrati Prskalo, Capan, Galović i Pavičić, da bi se netom prije utakmice tom popisu priključio i Gorgon. Od prve minute u početnom sastavu našao se Štefulj. Od samog početka bila je to tvrda utakmica koju je dodatno otežavala jaka bura.

Ipak, u takvim uvjetima bolje se snašla Rijeka i već nakon petnaestak minuta došla do prednosti. Štefulj je fantastično ubacio s lijeve strane, a Čolak na pet metara glavom silovito pogodio donji lijevi kut Livakovića. Tri minute kasnije mogao se Dinamo vratiti u igru. Nesporazum Pandura i Smolčića na drugoj vratnici ne koristi Petković čiji udarac glavom promašuje prazna vrata.

Poluvrijeme siromašno prilikama i udarcima zaključeno je pokušajem Andrijaševića koji puca pored desne vratnice. U nastavku bolji Dinamo i puno opreznija Rijeka koja je čuvala svoju prednost. Gosti su bili najopasniji nakon mnogobrojnih prekida, no svaki puta kao pobjednik bi u duelima izlazio Pandur. Na drugoj strani, Bijeli su prijetili preko Čolaka i Halilovića, no svi su ti pokušaji bili lagana zadaća za Livakovića.

U nervoznoj završnici s mnoštvom javnih opomena gosti nisu uspjeli doći do izjednačenja. Rijeka se uspješno obranila i unatoč vjetru sačuvala svoju mrežu te ostala u igri za obranu naslova u Kupu. U borbi za finale protivnik Rijeke će biti Osijek, a dvoboj bi se trebao igrati iduće srijede na Rujevici.