Rijeka u posljednjim sekundama do pobjede nad Varaždinom

31.10.2018.

22:05

Autor: Hina

U posljednjem susretu osmine finala hrvatskog nogometnog Kupa, Rijeka je u Varaždinu pobijedila istoimenog drugoligaša rezultatom 2 - 1, a pogodak odluke gosti su postigli u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Gosti su teško stigli do pobjede protiv drugoplasirane momčadi Druge HNL. Rijeka je povela već u 4. minuti utakmice. Lončar je pronašao Puljića, koji je sjajno pogodio s ruba kaznenog prostora.

U 20. minuti Heber je mogao povećati prednost Rijeke nakon što je izbio sam ispred Mrmića, ali je pucao pored gola. Izjednačio je Leon Benko u 28. minuti sjajnim golom iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora.

U nastavku susreta, sve do sudačke nadoknade nije bilo pogodaka. Kada se već činilo kako ćemo gledati produžetke, Antonio Čolak je šokirao domaće navijače. Rijeka je brzo izvela korner, a Čolak je pogodio za pobjedu.

Rijeka se tako u četvrtfinalu pridružila Hajduku, Dinamu, Osijeku, Slaven Belupu i Vinogradaru, dok su u utorak mjesto među osam najboljih izborili Lokomotiva i Inter.