23:03 / 28.09.2017.

Rijeka u sudačkoj nadoknadi ostala bez boda na San Siru

Nogometaši Rijeke u dramatičnoj završnici nisu uspjeli doći do bodova na San Siru. Bijeli su u zadnjih deset minuta golovima Acostyja i Eleza nadoknadili dva gola zaostatka, da bi u sudačkoj nadoknadi, golom Cutronea, Rossoneri ipak došli do pobjede i ostavili Rijeku bez bodova nakon dva kola.

MILAN - RIJEKA 3:2

Strijelci: 1:0 Silva 14’, 2:0 Musacchio 52', 2:1 Acosty 84', 2:2 Elez 90' (11m), 3:2 Cutrone 90+4'

MILAN: Donnarumma - Romagnoli, Bonucci, Musacchio - Borini, Kessie (od 69' Mauri), Calhanoglu (od 45' Bonaventura), Locatelli, Abate - Silva (od 82' Suso), Cutrone

RIJEKA: Sluga - Zuta, Elez, Župarić, Vešović - Pavičić (od 70' Maleš), Bradarić, Mišić - Heber, Puljić (od 79' Črnic), Kvržić (od 57' Acosty)

U jednu od najvećih utakmica u povijesti riječkoga prvoligaša, trener Matjaž Kek izveo je pomalo iznenađujući sastav. Umjesto kapetana Maleša, u veznoj liniji našao se Domagoj Pavičić, dok je vrh napada, umjesto Gavranovića, predvodio Jakov Puljić. Među vratnice se, nakon problema s ozljedom, vratio i Simon Sluga.

Dobro su Bijeli otvorili susret i prvi zaprijetili. Puljić je izbjegao zaleđe i uposlio Hebera, koji puca pored lijeve vratnice. Nekoliko minuta kasnije sjajan prodor Vešovića, u zadnji trenutak u korner skreće domaća obrana. Milan je poveo iz prvog ozbiljnijeg dolaska pred riječka vrata. Duga lopta pronalazi Silvu, koji na širokom prostoru vara Župarića i precizno pogađa suprotni kut nemoćnog Sluge za vodstvo Rossonera.

Rijeka prijeti ponovno u 25. minuti. Bradarić visoko loptom pronalazi Puljića, koji se ne snalazi najbolje te glavom puca ravno u Donnarummu. Do kraja prvoga dijela vidjeli smo još jedan udarac s obje strane. Prvo Bradarić iz velike udaljenosti gađa daleko od gola, da bi zadnju priliku u prvih 45 minuta imao Borini, no ni njegov udarac nije puno precizniji.

U nastavku ponovno prva prijeti Rijeka. Elez je povukao sa svoje polovice i pronašao Kvržića, koji iz teške situacije puca visoko preko gola. U 51' Mišić tuče snažno s dvadesetak metara, ravno u Donnarummu. I onda, minutu kasnije, novi pogodak domaćina. Bonaventura je izveo udarac iz kuta, Bonucci petom usamljen na drugoj vratnici dodaje Musacchiju, koji s pet metara zakucava loptu u mrežu Bijelih.

U 68', novi dalekometni pokušaj Mišića Donnaruma skreće u korner. U 74' Locatelli puca iz daljine, ali bez opasnosti za Slugu. Pao je ritam utakmice u zadnjih 20 minuta, što je Rijeka sjajno iskoristila. U 84. minuti Acosty bježi obrani Milana, izlazi sam pred Donnarummu i uz puno sreće zabija za smanjenje vodstva. Pet minuta kasnije Črnic koristi opuštenost Romagnolija, koji ga ruši u kaznenom prostoru, a glavni sudac Grinfeld pokazuje na bijelu točku.

Odgovornost preuzima Elez i zabija za nevjerojatni povratak Rijeke. I kada se činilo da bi Bijeli mogli doći do velikog boda u Milanu, Borini u 94. minuti sjajnom loptom pronalazi Cutronea, koji izbjegava zaleđe i zabija pored Sluge za sva tri boda Rossonera. Rijeka je tako drugi puta ove sezone u europskim utakmicama u sudačkoj nadoknadi primila pogodak i ostala bez bodova nakon dva kola.