Rijeka u Zaprešiću prekinula niz od šest utakmica bez pobjede u prvenstvu

19.10.2018.

19:39

Nogometaši Rijeke uspjeli su protiv Intera u Zaprešiću doći do pobjede i prekida niza od šest utakmica bez pobjede u prvenstvu. Bijeli su do pobjede od 2:1 stigli s igračem manje nakon što je u 37. minuti isključen Lončar.

INTER ZAPREŠIĆ - RIJEKA 1:2

Strijelci: 0:1 Čolak 10', 0:2 Čolak 62', 1:2 Solomon 84'

INTER ZAPREŠIĆ: Matković - Bosec, J.Čeliković, Šimunec, I.Čeliković - Vukčević (od 56' Rak), Mamut (od 71' Solomon), Postonjski, Muhar - Vuk (od 80' Ajayi), Andrić

RIJEKA: Sluga - Zuta, Escoval, Punčec, Pavelić - Čanađija, Lončar - Heber (od 88' Acosty), Pavičić, Gorgon (od 68' Kvržić) - Čolak (od 90' Župarić)

Nogometaši Rijeke nakon reprezentativne pauze gostovali su kod Intera u Zaprešiću gdje su željeli prekinuti niz od šest utakmica bez pobjede u prvenstvu. Novi trener Igor Bišćan nije previše mijenjao početnu postavu u odnosu na zadnji ogled protiv Gorice. Na klupi su ostali Puljić i Acosty, a od prve minute krenuli Pavičić i Heber. Kapetansku traku umjesto Sluge ponio je Gorgon.

Iz prve ozbiljne šanse Bijeli su poveli u Zaprešiću. Čolak je primio loptu na dvadesetak metara od gola, okrenuo i opalimo prema vratima. Na tom putu njegov udarac pogađa nekoga u domaćoj obrani, mijenja smjer i vara vratara Matkovića. U 17' Čanađija pronalazi Čolaka čiji pokušaj vanjskim dijelom stopala odlazi pored vratnice. Dvije minute kasnije Escoval puca iz slobodnog udarca, no ravno u Matkovića.

Do kraja prvoga dijela Bijeli su ostali s igračem manje. Zbog dva neoprezna prekršaja unutar pet minuta Lončar je zaradio dva žuta kartona i ostavio svoju momčad s igračem manje. Jedina šansa domaćina u prvih 45 minuta došla je u samoj završnici kada ubačaj Postonjskog na drugoj vratnici Vuk šalje daleko od okvira vrata. Raspoložena i razigrana Rijeka do isključenja te sve hrabriji Inter u završnim minutama prvoga dijela.

U nastavku prva prijetnja domaćina tek u 60. minuti. Domaći kapetan Andrić tukao je s ruba kaznenog prostora, no pogodio je samo vanjski dio mreže. Dvije minute kasnije brza kontra Rijeke i povećanje vodstva. Pavičić je sam izbio ispred Matkovića, nesebično na lijevoj strani pronašao usamljenog Čolaka koji mirno pogađa praznu mrežu za svoj drugi pogodak na utakmici. U 72' nakon kornera visoko skače Šimunec, ali na gol liniji siguran pogodak spašava Pavelić.

U 76' iz još jedne brze akcije Pavičić dodaje do Hebera čiji udarac s lijeve strane uz male poteškoće zaustavlja Matković. Minutu kasnije na drugoj strani Solomon iz gužve u kaznenom prostoru puca tik uz lijevu stativu. U 81' Pavičić krade loptu na 18 metara od Interovog gola, povratnim pasom pronalazi Punčeca čiji udarac odlazi preko grede. Dvije minute kasnije domaćin stiže do pogotka. Bosec se po desnoj strani pravovremeno ubacio, u padu na pet metara pronašao Solomona koji pogađa pored Sluge.

U 89' opasan udarac Muhara iz daljine, Sluga odbija u udarac iz kuta. Bio je to i posljednji pokušaj na utakmici u kojoj su Bijeli napokon prekinuli niz bez pobjede u prvenstvu i barem nakratko stigli do četvrtog mjesta na ljestvici.