Rijeka - Žilina 2:1

01.08.2013.

21:43

Autor: Korado Vujnović

Nisu uspjeli Riječani na svom terenu sačuvati mrežu netaknutu. Nakon pogreške bijele obrane gosti su postigli pogodak unatoč kojem pitanje konačnog pobjednika ostaje otvoreno.

Riječani će na uzvrat u Žilinu putovati s prednošću od jednog gola. Imaju bijeli za čime žaliti, imali su više izglednijih prigoda. Već u 3' minuti pogodak. Sjajno je Sharbini prevario svog čuvara, provukao mu loptu kroz noge te s 15-tak metara iskosa s lijeve strane preciznim udarcem neobranjivo pogodio suprotnu malu mrežicu. Od samog početka gosti su se postavili otvoreno težeći prema domaćem golu. No unatoč terenskoj premoći gostiju prilike su se redale pred slovačkim golom.

U 12' nakon povratne lopte Škarabota Akakpo čisti ispred natrčalog Jugovića. Minutu kasnije Alispahić s ruba kaznenog prostora puca preko gola. U 21' Benko je pokušao škaricama, lopta se odbila do Jugovića koji glavom puca preko gola. U 25' ponovno Alispahić pokušava s ruba 16. Lopta prolazi za malo pokraj vratnice. U 44' velika prigoda za bijele. Sharbini je ušao u kazneni prostor, na leđima vukao Akakpa i izašao oči u oči s gostujućim vratarom Dubravkom koji brani njegov udarac. Gosti su prvu prigodu imali u posljednjoj minuti prvoga dijela. Pihje s desetak metara iskosa, neometan loše pucao.

Susret protiv Žiline iz svečane je lože pratio i Danijel Cesarec. Nalazi posljednjeg liječničkog pregleda obavljenog u Zagrebu su uredni i Cesarec će od ponedjeljka početi s laganim treninzima.

Nastavak otvara Škvarka dobrim udarcem s 20-tak metara, Vargić odbija u korner. Samo minutu kasnije još jedna dobra prigoda za Sharbinija. Nakon pasa Jugovića Sharbini vara svog čuvara, ali s desetak metara snažno puca pokraj gola. U 60' Riječani zasluženo dolaze do drugog pogotka. Loptu je u kazneni prostor ubacio Benko, Kvržić ukrao loptu Akakpu te kroz noge Piačeku s nekoliko metara pogodio mrežu. Gosti dolaze do važnog pogotka u 74'. Nakon udarca iz kuta Akakpo je najviši u skoku i pogađa vratnicu, a odbijenu loptu s tri metra u mrežu glavom posprema, od bijele obrane zaboravljeni Majtan.

Teško se oteti dojmu da su Riječani veći dio posla mogli zgotoviti već u prvom ogledu. Priliku za prolaz tražit će u uzvratu koji se sudeći po večeras viđenom neće razlikovati od riječke utakmice. Za nadati se da će bijeli strijelci biti raspoloženiji i da će iskoristiti prigode kojh će, s obzirom na ofenzivnu igu Žiline, sigurno biti.

Trener gostiju Adrian Gula blistao je od zadovoljstva.

Igrali smo u sjajnoj nogometnoj atmosferi. Odigrali smo dobru utakmicu i ostvarili dobar rezultat.  Rano smo primili pogodak, no moja je momčad bila pripremljen i na takav scenarij. Pokazali smo da se možemo vratiti i nakon 2:0 i doći do rezultata koji nam odgovara. U odnosu na Rijeku dobro smo tjelesno pripremljeni i to je zanimljiv podatak pred uzvrat. Čeka nas još jedna tvrda utakmica u kojoj moramo potvrditi ovaj rezultat. Rijeka je u maloj prednosti, ali nadam se da će se ponoviti Olimpija. Htjeli smo pobijediti već večeras, ali Rijeka je jak protivnik i nije to lako ostvariti. Igrali smo otvoreno i u takvoj igri protivnik uvijek ima svoje šanse. Na svom terenu odigrat ćemo još otvorenije i bolje. Protiv jake Rijeke napravili smo u gostima dvije šanse i ja sam time zadovoljan. Teško je pitanje možemo li igrati bolje od ovoga. Mislim da u domaćoj atmosferi možemo, završio je zadovoljni Gula.

Nezadovoljan nije bio niti Matjaž Kek.

Zasluženo smo dobili prvo poluvrijeme odigrano u sjajnoj atmosferi. Hvala Armadi i svim navijačima. Odgovor ćemo dobiti nakon druge utakmice. Ovu smo doveli u fazu koja nam je odgovarala, imali smo 2:0 vodstvo. Koštala nas je nesmotrenost. Europa kažnjava sve greške. Nedostajalo nam je agresije, nakon zamjena to je bolje izgledalo. Idemo u Žilinu postići pogodak i onda neće biti problema. Teško mi je objašnjavati vama zašto netko počinje od početka, a zašto netko ulazi kasnije. Kvržić je samo dio ekipe. Uvijek će netko biti manje, a netko više raspoložen, ali meni je važno da ekipa funkcionira i da nastavimo seriju pozitivnih rezultata. Ja sam znao što nas čeka, mnogi su Žilinu podcjenjivali, ali eto odigrali smo na kraju pravu europsku utakmicu, rekao je Kek.