Romao u sudačkoj nadoknadi Olympiakosu donio pobjedu protiv Rijeke

16.08.2017.

22:44

Nogometaši Rijeke poraženi su u Pireju na gostovanju kod Olympiakosa s 2:1. Bijeli su poveli krajem prvoga dijela sjajnom majstorijom Hebera, da bi domaćin u nastavku došao do preokreta golovima Odjidje i Romaoa duboko u sudačkoj nadoknadi. U 82. minuti, zbog drugoga žutog kartona, isključen Zuta.

OLYMPIAKOS - RIJEKA 2:1

Strijelci: 0:1 Heber 41’, 1:1 Odjidja-Ofoe 66’, 2:1 Romao 90+3'

OLYMPIAKOS: Kapino - Koutris, Retsos, Romao, Elabdellaoui - Odjidja-Ofoe (od 78’ Androutsos), Gillet - Carcela-Gonzalez, Marin (od 74’ Pardo), Seba (od 64’ Fortounis) - Ben

RIJEKA: Sluga - Zuta, Elez, Župarić, Vešović - Maleš, Bradarić - Heber (od 88’ Martić), Mišić, Gorgon (od 77’ Črnic) - Gavranović (od 71’ Jelić)

U prvu utakmicu playoffa Lige prvaka trener Bijelih Matjaž Kek na raspologanju je imao sve igrače osim ozlijeđenog Zorana Kvržića. U vrh napada vratio se Gavranović, dok je poziciju desnog beka zauzeo Marko Vešović. Na prvu šansu čekalo se do 7. minute. Carcela je u sredini pronašao Bena, koji iz dobre situacije puca visoko preko gola. Minutu kasnije uzvraća Rijeka preko Hebera, čija loša završnica odlazi preko vrata Kapina.

U 12’ vjerojatno najbolja prilika domaćina. Brza akcija nakon pogreške Bradarića završava udarcem Sebe, no Sluga fantastično brani. U 22’ ponovno je Ben u prilici, ali puca iz teške situacije, pa Sluga odbija u korner. U 27’ Ben ovoga puta pokušava s ruba kaznenog prostora, bez potrebe za Sluginom intervencijom. U 30’ Carcela ubacuje na Bena koji glavom tuče ravno u riječkog čuvara mreže. Minutu kasnije, iz velike udaljenosti, iz slobodnog udarca pokušava Gorgon, ali nimalo precizno.

U 33’ ubačaj Sebe na drugoj vratnici pronalazi Marina čiji udarac brani Sluga. I onda, u 41. minuti, Bijeli dolaze do vodstva. Brzu akciju odigrali su  Gorgon i Gavranović koji upošljava Hebera, a Brazilac si petom sjajno namješta na lijevu nogu i silovito pogađa donji desni kut nemoćnog Kapina. Već u idućem napadu ponovno prijeti Heber, ali ovoga puta Kapino uspijeva odbiti u korner. Grci dominantni u posjedu u prvih 45 minuta, ali s puno promašenih prilika, što je Rijeka naposljetku znala kazniti.

U nastavku susreta prvi prijeti domaćin. Nakon gužve u riječkom kaznenom prostoru, Carcela puca preko gola. U 57' Marin iz slobodnog udarca gađa kroz živi zid, ali pored vrata. U 66' Grci dolaze do izjednačenja. Fortounis je izbacio Eleza na desnoj strani, povratnom loptom pronašao samog Odjidja-Ofou, koji neobranjivo pogađa iznad Sluge. U 74' Marin još jednom pokušava iz daljine, no riječki vratar je siguran.

U 80' Mišić iz velike udaljenosti puca daleko od okvira gola. U 82. minuti Bijeli ostaju s igračem manje. Nakon potpuno nepotrebnoga prvog žutog kartona zbog zadržavanja lopte, Zuta zbog igranja rukom zarađuje i drugi te Rijeka ostaje s desetoricom. Grci su to uspjeli iskoristiti u sučevoj nadoknadi.

Prvo u 91' Androutsos pogađa gredu, da bi dvije minute kasnije nakon loše reakcije Eleza, Romao glavom pogodio za preokret Olympiakosa. Dojam je da je Rijeka, zahvaljujući pogreškama u svojim redovima, omogućila povratak grčkome prvaku, no ono što je najvažnije jest to da će na Rujevici sve biti otvoreno u borbi za grupnu fazu Lige prvaka.