Skinuto „prokletstvo Bedekovčine“: Kvarner 2010 slomio Zabok

28.11.2015.

21:31

Autor: Ivan Dorian Molnar

Mislim da je za jedno ovakvo gostovanje s naše strane vrhunski odigrana obrana, primili smo samo 64 koša. Zabok dobiva utakmice kad zabija preko 70, zadovoljan sam s cijelom ekipom, ne mogu izdvojiti nekoga tko je pružio nešto manje od onoga što smo se dogovorili, rekao je Marijan Mance.

Prvi puta u povijesti  „novog“ Kvarnera 2010 riječki košarkaši došli su do pobjede u Bedekovčini. Tradicionalno nezgodan parket momčad Marijana Mancea apsolvirala je na najbolji mogući način, limitiravši inače napadački raspucani Zabok na samo 64 koševa, što je bio ključ sedme prvenstvene pobjede (64:74).

A-1 liga košarkaša – 9. kolo: ZABOK – KVARNER 2010 64:74 (20:21, 15:18, 15:21, 14:14). SD Bedekovčina. Gledatelja: 200. Suci: Peić (Sl. Brod), Štrok (Varaždin), Kovačević (Čakovec). ZABOK: Vučić 2, Mikšić 6, Anzulović 7, Lež 10, Krstanović 1, Črnjević 5, Gospić 6, Palac 8, Tuđen, Lončar 4, Vuković 3, Warren 12. KVARNER 2010: Baković 9, Veljačić 10, Marić 16, Jambrović 2, Vucić 4, Marinelli 17, Kučan, Vidmar, Špralja 13, Miličević, Olivari, Štemberger 3. Slobodna bacanja: ZAB (11-16), KVA (13-15). Trice: ZAB (5-18), KVA (7-20). Skokovi: ZAB (17/7), KVA (20/7). Osobne pogreške: ZAB (21), KVA (21).

Mislim da je za jedno ovakvo gostovanje s naše strane vrhunski odigrana obrana, primili smo samo 64 koša. Zabok dobiva utakmice kad zabija preko 70, zadovoljan sam s cijelom ekipom, ne mogu izdvojiti nekoga tko  je pružio nešto manje od onoga što smo se dogovorili, govorio je nakon susreta trener Kvarnera Marijan Mance.

Krenulo je praktički izjednačeno, nakon prvih 10 minuta s plus jedan za Riječane (20:21), ali onda su gosti podignuli ritam i u sljedećim dionicama postupno povećavali prednost. Zabok se u ulozi „lovca“ nije dobro snašao. Zatvoren je bio indisponirani Warren, a na drugoj strani bivši član Zaboka Petar Marić zabio je 16 za Kvarner uz sjajnu obrambenu zadaću. Novu upečatljivu partiju pružili su i Marinelli (17) te Špralja (13), kao i Veljačić, koji je uz 10 koševa u obrani također odradio lavovski dio posla.

U drugom poluvremenu bilo nam je lakše igrati, kontrolirati utakmicu jer je Zabok napravio puno grešaka u tom nastojanju da nadoknadi zaostatak. Oni žive od otvorenog šuta, da su imali prednost, nama bi bilo puno teže igrati, rekao je Mance.

Poslije 60:50 za Kvarner uoči zadnjih 10 minuta domaćin se malo trgnuo i stigao na minus četiri tri minute prije kraja (64:68). No, onda je jedna „luda“ trica Petra Marića s istekom napada dvije minute prije kraja donijela plus sedam Riječanima i mirniju završnicu. Konačna pobjeda od 74:64 znači zadržavanje koraka s vodećim Zagrebom na vrhu A-1 lige. Idućeg vikenda Kvarner 2010 na Zametu dočekuje VROS Osijek.