10:22 / 20.09.2020.

Autor: Vladimir Jurić

Sonik Puntamika potopio Adria Oil Škrljevo na otvaranju nove sezone

Pravu rezultatsku katastrofu pred 116 gledatelja u dvorani na Mavrincima doživjeli su košarkaši Adria Oil Škrljeva na otvaranju nove sezone u HT Premjer ligi izgubivši od Sonik Puntamike s 31 košem razlike, rezultatom 62:93.

Da domaćinu neće biti lako vidjelo se već na zagrijavanju na kojem se nije pojavio centar Arkim Robertson, kojeg su uhvatile želučani problemi, pa su akcije Adria Oil Škrljeva odmah pale.

Prva četvrtina završila je neriješeno 15:15. Gosti iz Zadra imali su vodstvo sve do devete minute, doduše najviše tri razlike i to u petoj minuti (9:6), da bi domaćin prvi put preuzeo vodstvo kada je Ivan Vrgoč iskoristio dva slobodna bacanja za minimalno vodstvo (12:11), da bi isti igrač u sljedećem napadu postigao koš i dodatno slobodno bacanje za vodstvo 15:13. U prvih deset minuta bilo je čak šest izjednačenja, a kod Sonik Puntamike najučinkovitiji je bio Marin Vručinić sa sedam postignutih koševa, dok su kod Adria Oil Škrljeva Josip Barnjak i Vrgoč postigli po pet.

Nastavak je počeo u znaku gostiju koji nakon dvije minute imaju prednost plus pet (20:15). Serijom 10:0 Zeleni se vraćaju, da bi dvije minute kasnije imali vodstvo 25:20. Nakon što su Puntamičani u 16 minuti došli do sedmog izjednačenja 26:26, rezultatska prednost otišla je na njihovu stranu. Filip Jošić zabija dvije trice za redom, a pridružuju mu se Lovre Runjić sa 6 i Sandro Rašić s 5 postignutih koševa, pa na početku 20 minute stoji plus četrnaest za goste (41:27). Na konačnih 30:41 na isteku dvadesete minute, tricom sa sirenom smanjio je Mario Rajčić.

U drugom poluvremenu postojala je samo jedna ekipa, a to je Sonik Puntamika. Lovre Runjić, Tomislav Cvitković i Josip Jukić nemilice su punili koš nemoćnih domaćina, uz to ih i nadskakavši pod njihovim košem. Najveća prednost bila je u 35 minuti kada je Jukić pogodio za plus trideset (52:82), kao i u 29 minuti kada je stajalo 60:90.

Na kraju, najučinkovitiji na utakmici bili su Runjić i Jukić iz redova gostiju koji su postigli po 21 koš, a Jukić je imao i double-double učinak dodavši i 13 skokova.