Soudani golčinom u 86. minuti spasio Dinamo poraza na Rujevici

08.04.2017.

20:44

Nogometaši Rijeke i dalje su četiri boda ispred Dinama. U derbiju na Rujevici Bijeli su protiv Modrih odigrali 1:1. Rijeku je u vodstvo doveo Andrijašević u 69. minuti, da bi goste iz Zagreba u 86. minuti sjajnim pogotkom spasio Soudani.

RIJEKA - DINAMO 1:1

Strijelci: 1:0 Andrijašević 69’, 1:1 Soudani 86’

RIJEKA: Prskalo - Vešović, Župarić, Elez, Ristovski - Mišić, Bradarić - Gorgon (od 85’ Martić), Andrijašević, Bezjak (od 64’ Matei) - Gavranović (od 75’ Čanađija)

DINAMO: Livaković - Pivarić, Perić, Lešković, Matel (od 72’ Guilherme) - Šitum, Antolić (od 78’ Moro), Sammir, Pavičić (od 81’ Gojak), Soudani - Hodžić

Gledatelji: 6004

U najvažniju utakmicu proljetnog dijela sezone, trener Bijelih Matjaž Kek izveo je očekivani sastav. Na mjesto kartoniranog Zute ušao je Marko Vešović, dok je njegovo mjesto prema naprijed zauzeo Roman Bezjak. U 3. minuti prva velika prilika za Bijele. Andrijašević sjajno podvaljuje Gavranoviću, čiji udarac vršcima prstiju brani Livaković. U 6’ s ruba kaznenog prostora pokušava Gorgon, lopta ide pored vrata. U 10’ iz daljine pokušava Bradarić, ali njegov udarac odlazi iznad grede.

Rijeka je nastavila dominaciju. Dvije minute kasnije sjajna lopta za Andrijaševića, čiji udarac Livaković nogom skreće u korner. U 14’ Andrijašević sjajnim volejom posprema loptu u mrežu, ali pogodak je poništen zbog zaleđa. U 28’ novi udarac Bijelih. S ruba šesnaesterca pokušao je Gorgon, brani Livaković. U 31’ precizan centaršut Vešovića pronalazi glavu Bezjaka, koji puca pored gola.

Dvije minute kasnije Bezjak krade loptu Periću, ali spetljao se kod udarca, pa Livaković nije morao intervenirati. U 35’ prva šansa za goste. Iz slobodnog udarca pokušava Pivarić, Prskalo bez problema brani. Bila je to i posljednja ozbiljnija prilika u prvih 45 minuta. Rijeka dominira na terenu, ali nije uspjela zabiti, dok su Modri ostali prilično blijedi.

U nastavku prva prilika za Dinamo. Matel je iz slobodnog udarca s lijeve strane pucao pored desne vratnice. U 53’ Andrijašević proigrava Gorgona, čiji udarac završava visoko preko gola. U 57’ iz velike udaljenosti pokušava i Mišić, bezopasno za gol gostiju. U 69. minuti Bijeli dolaze do vodstva. Ristovski je povratnom loptom pronašao Mišića, čiji precizni centaršut pronalazi glavu Andrijaševića, koji mirno pogađa lijevi kut nemoćnog Livakovića. U 74’ pokušava Guilherme iz daljine, lopta završava pored gola.

U 86. minuti gosti dolaze do izjednačenja. Guilherme je ubacio s lijeve strane, Soudani na rubu kaznenog prostora prima loptu te škaricama fantastično pogađa gornji lijevi kut . Do kraja susreta nismo više vidjeli nijednu priliku. Dinamo se na klasu Soudanija izvukao u utakmici u kojoj nije ništa pokazao. Rijeka je dominantnom predstavom potpuno nadigrala Dinamo, ali prednost i dalje, nakon trećine prvenstva, ostaje četiri boda.