Spandau i Primorje podijelili bodove u Berlinu, rezultat 9:9

12.12.2015.

17:26

Autor: Vladimir Jurić, Hina

Vaterpolisti Primorja Erste banke odigrali su neriješeno 9:9 u Berlinu protiv Spandaua 04, te tako nisu uspjeli ponoviti travanj ove godine, kada su pobijedili Berlinčane. U napetoj utakmici riječka ekipa niti jednom nije bila u vodstvu.

Wasserfreunde Spandau 04 - Primorje Erste banka 9:9 (3:2,3:2,2:4,1:1)

Berlin – Bazen Soneneberg. Utakmica 4. kola skupine A Lige prvaka. Gledatelja: 450. Suci: Alberto Rovida (Italija), Emanuel Taylan (Turska). Delegat: Andre Costantinov (Bugarska).

Spandau 04: Baksa (10 obrana), Saudadier, Schlanstedt 1, Ćuk 1, Preus, Jungling 1, Marzuoki 2 (1), Miers 1, Stamm 2, Hamby 1, Restović, Donner, Hohne. Trener: Petar Kovačević.

Primorje Erste banka: Vićan (10 obrana), Burić, Radu 2, Krapić, Buljubašić, Vukičević, Muslim, Petrović, Dedović 1, Echenique 3, Šetka, Bošković 3, Jelovina. Trener: Ivan Asić.

Domaćini prvi dolaze u vodstvo nakon što Riječani ne koriste igrača više, a na drugoj strani izvana pogađa Ćuk. U trećoj minuti izjednačuje Bošković, koristeći igrača više. Već u sljedećem napadu kapetan Spandaua Stamm pogađa za novo vodstvo, a minutu kasnije i za dva razlike (3:1), nakon što je dvaput zaredom iskoristio igrača više. U pretposljednjoj minuti na minus jedan (3:2) smanjuje Echenique, koji u posljednjoj minuti nije realizirao peterac, koji mu je obranio Baksa.

U drugoj minuti druge četvrtine, Dedović izjednačava, nakon čega domaćini preko Marzoukija i Junglinga odlaze na plus dva (5:3). Do kraja četvrtine Radu smanjuje na minus jedan, da bi Miers zabio za 6:4 na poluvremenu. Drugi dio svojim drugim golovima otvaraju Echenique i Bošković. Uzvraćaju Schlanstedt i Hamby, da bi na novo poravnanje, 8:8, postavili Radu drugim i Echenique trećim golom.

Posljednjih osam minuta igralo se bez golova sve do tri minute i 45 sekundi prije kraja, kada Marzouki svojim drugim golom iz peterca Spandau 04 dovodi u vodstvo 9:8. Konačni rezultat, 9:9, postavio je Miho Bošković svojim trećim golom minutu i pol prije kraja. Primorjaši su imali napad za pobjedu, ali je Radu napravio prekršaj.

Riječki vaterpolisti tako nisu uspjeli osigurati jedno od dva prva mjesta u skupini koja vode na završni turnir šest najboljih ekipa Lige prvaka. Domaćin turnira, mađarski Eger, ima izravan plasman u Final Six, a za preostala dva mjesta bore se španjolska Barceloneta, grčki Olympiakos i Primorje EB.

Na tablici A skupine vodi Primorje sa 7 bodova, dok Barceloneta ima 6, ali i utakmicu manje - sutra igra protiv Olympiakosa koji ima 5 bodova. U sljedećem kolu Lige prvaka Primorje 3. veljače na bazenu na Kantridi dočekuje Barcelonetu.