Tijesna, ali ipak pobjeda Primorja nad Jugom

21.02.2016.

21:05

Autor: Vladimir Jurić

Golom Gonzala Echeniquea 48 sekundi prije kraja utakmice, Primorje Erste banka pobijedilo je Jug Croatia osiguranje rezultatom 6:5 u velikom derbiju Triglav Regionalne vaterpolske lige. Bila je to dinamična i teška utakmica.

Primorje Erste banka - Jug Croatia osiguranje 6:5 (1:1,2:2,2:0,2:3) Rijeka – Bazen Kantrida. Utakmica 16. kola Triglav Regionalne vaterpolske lige. Gledatelja: 800. Suci: Miroslav Vlašić (Zagreb), Joško Prančić (Split). Delegat: Milivoj Bebić (Split). Primorje Erste banka: Vićan (9 obrana), Burić, Radu 2, Krapić 1, Vrlić, Vukičević, Muslim, Petrović, Dedović, Echenique 2, Šetka, Bošković 1, Jelovina, Buljubašić. Trener: Ivan Asić. Jug Croatia osiguranje: Bijać (7 obrana), Macan 1, Fatović, Lončar, Pavličević, Garcia 1, Marković, Ivanković, Bautović, Perrone 2, Benić, Obradović 1, Popadić, Vrlić. Trener: Vjekoslav Kobeščak.

Gosti dolaze u vodstvo u prvoj minuti, kada Obradović izvana pogađa za 0:1. Slijedi pet minuta bez golova u kojima Primorje ne koristi igrača više i Radu mrtvu šansu pred golom. U šestoj minuti domaćin izjednačava, nakon što kapetan Krapić koristi igrača više. Do kraja četvrtine razbranio se Vićan, koji je sakupio tri obrane, od čega je obranio zicer Pavu Markoviću koji je u kontri doplivao sam pred njega.

Drugu četvrtinu ponovno otvaraju gosti, za koje pogađa Perrone izvana. Nastavak četvrtine u znaku je odličnih obrana obje ekipe. Primorje izjednačava na početku posljednje minute kada igrača više koristi Echenique za 2:2 na poluvremenu.

Na otvaranju treće četvrtine Radu šraubom dovodi Primorje u prvo vodstvo 3:2. Dvije minute kasnije u strijelce se upisuje Miho Bošković, koji dovodi domaćina u vodstvo 4:2.

Pravu dramu vidjeli smo u posljednjih osam minuta. Nakon što je Radu drugim golom odveo Riječane na plus dva 5:3, Jug se vraća u igru nakon golova Garcie i Perronea, izjednačivši na 5:5, dvije i pol minute prije kraja. Junak utakmice postao je Echenique, koji pogađa sa strane za konačnih 6:5. Posljednjih četrdeset sekundi Jug ima loptu, a dvadeset prije kraja i igrača više. No, gosti ne koriste prednost, jer Echenique krade loptu Perroneu. Fešta pred punim tribinama mogla je početi.