Tri pogotka Gavranovića za prednost nakon prvog susreta

01.03.2017.

20:23

Nogometaši Rijeke slavili su u prvoj utakmici polufinala Kupa na Rujevici protiv Osijeka sa 3:1. Junak susreta u redovima Bijelih bio je trostruki strijelac Mario Gavranović. Nadu gostima ostavio je Perošević koji je bio precizan s bijele točke.

RIJEKA - OSIJEK 3:1

Strijelci: 1:0 Gavranović 8’, 2:0 Gavranović 23’, 3:0 Gavranović 72’, 3:1 Perošević 75’ (11m)

RIJEKA: Prskalo - Zuta, Kulušić, Elez, Ristovski - Mišić, Maleš - Matei (od 55’ Bezjak), Andrijašević (od 76’ Maleš), Gorgon - Gavranović (od 82’ Vešović)

OSIJEK: Malenica - Lesjak, Lukić, Barać - Džolan (od 60’ Vojnović), Mioč (od 60’ Grgić), Petrovikj, Barišić, Lopa - Boban (od 77’ Ejupi), Perošević

Gledatelja: 5008

Izveo je Matjaž Kek, u prvom susretu polufinala Kupa, gotovo identičan sastav koji je prije tri dana slavio u Zaprešiću. Umjesto Šofranca i Vešovića, koji su preselili na klupu, u prvih 11 zaigrali su Kulušić i Matei. Početak utakmice donio je veliku dominaciju Bijelih u posjedu, ali bez konkretnih prilika. Ipak, iz prve prave šanse Rijeka je došla do vodstva.

Matei je lijepo ispremiješao desnu stranu obrane Osijeka, ubacio u sredinu gdje nakon gužve Gavranović, iz okreta, neobranjivo zakucava loptu iza Malenice. Švicarski reprezentativac se očito specijalizirao za Osječane, budući da je bio strijelac i u Gradskom vrtu prije dvadesetak dana. Nastavila je Rijeka u istome ritmu i u nastavku. U 18’ s ruba kaznenog prostora pokušava Matei, ali Malenica nije imao težak posao.

No, pet minuta kasnije vratar gostiju ponovno je morao po loptu u svoju mrežu. Matei je izveo udarac iz kuta, najviši u skoku je Andrijašević, koji glavom loptu spušta na peterac, gdje je još jednom na pravom mjestu Mario Gavranović koji mirno pogađa desni kut za povećanje vodstva Bijelih. Nakon drugog gola pao je tempo igre pa do kraja prvoga dijela nije bilo puno uzbuđenja. Rijeka je mirno kontrolirala situaciju, dok s druge strane Osijek nije uspio ozbiljnije zaprijetiti vratima Prskala.

Prva šansa u drugome dijelu pripala je gostima. Bradarić je izgubio jednu loptu na sredini terena, Lopa je povukao kontru, uposlio Peroševića čiji udarac završava visoko preko gola. Do prve šanse Bijelih čekalo se sve do 60. minute. Gavranović je prošao pored dvojice braniča gostiju, ali puca neprecizno preko vrata. Minutu kasnije Mišić iz slobodnog udarca pronalazi glavu Gavranovića čiji udarac sjajno brani Malenica.

U 72’ Rijeka još jednom sjajnom akcijom dolazi i do trećeg pogotka. Mišić je uposlio Zutu čiji precizan ubačaj u mrežu posprema Mario Gavranović za svoj treći gol na susretu. Tri minute kasnije Osijek ipak uspijeva doći do pogotka u gostima. Ristovski je dodao loptu Lopi kojega u kaznenom prostoru ruši Kulušić, a glavni sudac Fran Jović pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Antonio Perošević. U 83’ Ristovski traži Gorgona koji zamalo kasni na loptu.

Do kraja susreta Osijek je pritisnuo u potrazi za drugim pogotkom, ali sve je ostalo na pokušaju. Bijeli su uspijeli sačuvati dva gola prednosti s kojim će za dva tjedna putovati na uzvrat u Gradski vrt.