20:10 / 04.12.2013.

Autor: Vladimir Jurić

Vaterpolo na Kantridi: žestoko i izjednačeno

U utakmici 2. kola grupe A Europske lige prvaka Primorje EB i Jug CO igrali su izjednačeno 9:9. Žestoku utakmicu na Bazenima Kantrida pratilo je 1200 gledatelja.

Utakmicu su bolje otvorili gosti. Nakon pet minuta već imaju prednost 0:2 nakon zgoditaka Bušlje i Benića. U posljednjoj minuti prve četvrtine gosti zgoditkom Dobuda i s igračem više dolaze do plus tri (0:3), no pet sekundi prije kraja razliku je smanjio Sukno, također s igračem više za konačnih 1:3.

Drugu četvrtinu otvaraju gosti golom Šutala i odlaze na 1:4. Nastavak pripada domaćinima koji golovima Sukna, Buljubašića i Danijela Varge, u trećoj minuti dolaze do prve prednosti 5:4. Na veliki se odmor otišlo s izjednačenjem jer je Janović iz peterca izjednačio rezultat na 5:5.

Treća četvrtina završava 3:2 za Primorje nakon što su domaćini golom Garcie poveli 6:5, a onda stizali i prestigli goste za konačnih 8:7 nakon 24 minute igre.

Posljednju četvrtinu domaćini otvaraju drugim golom Buljubašića i prvim vodstvom od dva razlike 9:7. Da svi bodovi ipak ne ostanu u Rijeci pobrinuo se Nikola Janović s dva gola u uzbudljivoj završnici. Poslušajte što su po završetku utakmice izjavili Sandro Sukno i trener Ivan Asić:

Primorje EB: Vićan (5 obrana), Radu, Buljubašić 2, Krapić, De. Varga, Sukno 3, Muslim, Petrović , Da. Varga 3, Obradović, Šetka, Garcia 1, Jelovina.Trener: Ivan Asić.

Jug CO: Bijač (9 obrana), Vranješ, Bošković, Janović 3, Šutalo 2, Benić 1, Marković, Bušlje 1, Visković 1, Dobud 1, Marelja, Macan, Nižić. Trener: Veselin Đuho

Peterci: Primorje EB - Jug CO 2/2.
Realizacija igrača više: Primorje EB 10/6, Jug CO 10/3.
Sudili su Borell Sanchez (ESP) i Tavridis (ITA). Delegat: Lonzi (ITA).